Trwa ładowanie...

Pokazali, jak Polacy korzystają z wyciągów narciarskich. Filmik robi furorę w sieci

Wydawać by się mogło, że ktoś kto opanował już sztukę jazdy na nartach lub snowboardzie będzie w stanie poradzić sobie z korzystaniem z wyciągu. Stacja narciarska Czarny Groń w Rzykach po raz kolejny już udowodniła, że ta sztuka potrafi przerosnąć nawet największego chojraka. Ich "Nieporadnik 2" bije rekordy popularności w sieci.

Pokazali, jak Polacy korzystają z wyciągów narciarskich. Filmik robi furorę w sieciŹródło: East News, fot: Gerard
d15cm8i
d15cm8i

Filmik opublikowany na profilu stacji na Facebooku obejrzało już ponad 100 tys. osób. "Nieporadnik 2" to kompilacja krótkich nagrań z kamerek zainstalowanych przy stokach narciarskich Czarnego Gronia. Co na nich zobaczymy? Narciarzy i snowboardzistów, którzy w wyjątkowo nieumiejętny sposób korzystają z wyciągów narciarskich.

Większość urywków przede wszystkim wywołuje salwę śmiechu, jednak kilka z nich może zmrozić krew w żyłach i pokazać, jak łatwo chwilowe roztargnienie może doprowadzić do poważnego wypadku. Już w pierwszej minucie widzimy Chucka Norrisa, który stracił panowanie nad sobą, patrząc na nierozsądnych turystów.

Na naszą uwagę zasłużyła również para - jedna z osób przypadkowo "przycupnęła" na kolanach drugiej. Twórcy filmy ten moment opatrzyli serduszkami. Miłość jest w powietrzu!

d15cm8i

Stacja Czarny Groń swoim "Nieporadnikiem" chce edukować, a nie wyśmiewać, dlatego wraz z filmem opublikowała również poradnik, jak poprawnie i bezpiecznie korzystać z wyciągu. Oto, o czym musimy pamiętać:

- słuchaj zaleceń obsługi
- zawsze odpinaj tylną nogę z wiązania snowboardowego i nie wpinaj jej ponownie jadąc koleją!
- nie przepychaj się przez bramkę przed taśmą
- nie pośpieszaj dziecka w bramkach przed taśmą, przechodź z nim tylko gdy jest na to gotowe
- po wejściu na taśmę nie schodź z niej. Towarzysz zimowego szaleństwa przyjedzie kolejnym krzesełkiem. Chwila rozłąki wam nie zaszkodzi
- nie zmieniaj wybranego miejsca na taśmie
- jadąc na krzesełku nie zabieraj pasażerów na kolana, są na to inne miejsca
- zgubiłeś rękawiczkę, kijek lub czapkę. Spokojnie, obsługa przekaże je na górę kolejnym krzesełkiem
- na snowboardzie wchodź na taśmę zapiętą nogą z przodu
- rozmowy o narciarstwie, motoryzacji, paznokciach jadąc do góry mogą być bardzo wciągające i są fajnym elementem narciarstwa. Jednakże nie zapominajcie o otwarciu pałąku, by bezpiecznie i sprawnie wysiąść z kolei
- opuszczaj kolej wyłącznie na wprost, nie zajeżdżając innym toru jazdy.

Tegoroczna edycja "Nieporadnika" jest już drugą opublikowaną przez stację. "Nieporadnik 1" obejrzał ponad milion widzów, a filmik jeszcze długo cieszył się niesłabnącą popularnością w sieci.

My również apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa na stokach. Chwila nieuwagi wystarczy, by zrobić krzywdę sobie i kolegom obok. A przecież wszystkim nam chodzi tylko o sport i dobrą zabawę.

Zobacz też: Na narciarskie wyjazdy turyści najczęściej wybierają kurorty włoskie i austriackie

d15cm8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15cm8i