Trwa ładowanie...
dp139tn

Polacy oszaleli na punkcie zagranicznych wakacji. Grecja już nie taka popularna

Wakacje 2019 będą szczególnie owocne dla biur podróży. Okazuje się, że Polacy już ruszyli z zakupem zagranicznych wycieczek. Tym razem jednak większość z nich nie postawiła na Grecję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy tłumnie ruszą na wakacje 2019.
Polacy tłumnie ruszą na wakacje 2019. (Fotolia)
dp139tn

Serwis Travelplanet, zajmujący się wyszukiwaniem ofert podróży, przedstawił raport dotyczący wypoczynku Polaków i tego, gdzie najchętniej wybierają się na wakacje. Okazuje się, że w porównaniu z rokiem ubiegłym, w 2018 r. kupiliśmy aż 35 proc. więcej wycieczek zagranicznych.

Wszystko wskazuje na to, że w 2019 r. Grecja nie będzie wiodła prymu wśród najbardziej pożądanych kierunków. Aktualnie najwięcej naszych rodaków planuje wczasy w Turcji. Aż 28,9 proc. polskich turystów pojedzie właśnie tam. Na drugim miejscu plasuje się Bułgaria, podium zaś zamyka Grecja.

dp139tn

Zmiany nastąpiły również w najmniej popularnych kierunkach. W 2019 r. nie chcemy odwiedzać Włoch. Wiąże się to ze wzrostem cen za wycieczki na Półwyspie Apenińskim. Również Portugalia nie cieszy się dużym wzięciem w biurach podróży, chociaż wyjazdy do tego kraju znacznie staniały.

Na wakacyjne wojaże wydajemy przeciętnie ok. 2,3 tys. zł od osoby. To o 35 zł mniej niż w roku ubiegłym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: First minute. Wczasy na lato 2019 mniej niż 900 zł z all inclusive

dp139tn

Podziel się opinią

Share

dp139tn

dp139tn