Trwa ładowanie...

Polska. Kopania Soli w Wieliczce znów dostępna dla turystów

Od poniedziałku, 8 czerwca można ponownie zwiedzać Trasę Turystyczną w Kopalni Soli Wieliczka. Wizyta w tej słynne atrakcji turystycznej odbywać się będzie według nowych zasad organizacyjnych i sanitarnych.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Polska. Kopania Soli w Wieliczce znów dostępna dla turystówŹródło: Getty Images, puchan
d4g7huv
d4g7huv

Kopalnia Soli w Wieliczce została udostępniona turystom na nowych zasadach. Od 8 czerwca udostępniony jest tylko główny szlak zwiedzania, czyli Trasa Turystyczna. Zwiedzanie jej zajmuje ok. 3 godziny, a odbywa się od 9 do 17. Uczestnicy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Kopalnia soli w Wieliczce - nowe zasady zwiedzania

Biuro prasowe poinformowało, że grupy mogą być maksymalnie 20-osobowe. Będą schodzić do podziemi z zachowaniem 15-minutowych odstępów. Wcześniej każdy turysta obowiązkowo przejdzie przez specjalną strefę bezpieczeństwa z obowiązkowym pomiarem temperatury ciała i dezynfekcją rąk.

Na całej trasie znajdują się liczne punkty ze środkami sanitarnymi. W środki ochrony indywidualnej (maseczki lub przyłbice i rękawiczki ochronne) wyposażeni są wszyscy pracownicy, w tym m.in. obsługa ruchu turystycznego, punktów handlowych i gastronomicznych.

d4g7huv

Co ważne, od 30 maja działalność w zakresie rehabilitacji pulmonologicznej w podziemnych komorach wznowiło uzdrowisko kopalni.

1 czerwca otwarta została tężnia solankowa w Parku św. Kingi. Jednorazowo w tężni przebywać może 50 osób. Działalność wznowił także Hotel Grand Sal.

Wikimedia Commons
Źródło: Wikimedia Commons

Kopalnia Soli w Wieliczce - co to za miejsce?

Kopalnia Soli w Wieliczce to zabytek wpisany na listę UNESCO. Jest jedynym obiektem górniczym na świecie, czynnym bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej.

Jej oryginalne wyrobiska (chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby, szybiki) o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości 327 m. Ilustrują wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych

d4g7huv

Źródło: Materiały prasowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Winnica w Wieliczce

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4g7huv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g7huv