Trwa ładowanie...

Polska stacja polarna szuka pracowników na kolejną wyprawę. To może być przygoda życia!

Instytut Geofizyki PAN poszukuje pracowników na wyprawę do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Wśród stanowisk są geofizyk i informatyk, ale praca czeka także na kucharza. Rekrutacja trwa do 22 listopada.

Hornsund na Morzu Arktycznym Hornsund na Morzu Arktycznym Fot: Don Landwehrle
dx56pxs
dx56pxs

Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego jest położona w południowo-zachodniej części Spitsbergenu - największej wyspie archipelagu Svalbard, za północnym kołem podbiegunowym.

Wyspa na Morzu Arktycznym w dużej mierze pokryta lodowcami. Średnia temperatura w lipcu wynosi tam ok. 4 st. C., a w lutym ok. -20 st. C.

Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego

W stacji zarządzanej przez Instytut Geofizyki PAN już od lat prowadzone są badania naukowe.

dx56pxs

Pierwsza całoroczna wyprawa do tego miejsca odbyła się w 1957 r. Od 1978 r. wyjazdy organizowane są co roku. Dla wielu praca w tym miejscu to nie tylko okazja do zdobycia ogromnego doświadczenia, ale także szansa na przeżycie przygody życia.

Praca w stacji polarnej - trwa rekrutacja

IG PAN obecnie rekrutuje chętnych do udziału w 45. wyprawie do stacji polarnej. Wśród poszukiwanych pracowników są: geofizyk z doświadczeniem w dziedzinach elektroniki lub geofizyki, meteorolog w szczególności z doświadczeniem w służbie meteorologicznej IMGW, informatyk, mechanik w szczególności z umiejętnością obsługi agregatów prądotwórczych i silników wysokoprężnych. Na liście są również pracownik techniczny i kucharz.

Stacja rekrutuje dwie grupy chętnych - kandydaci wyłonieni do grupy zimowej będą przebywać na wyprawie od czerwca 2022 r. do lipca 2023 r. Grupa letnia wyjedzie do stacji w czerwcu 2022 r. i wróci do kraju po trzech miesiącach.

Praca w stacji polarnej - dodatkowe atuty

Dodatkowym atutem wśród kandydatów będzie m.in. posiadanie patentów motorowodnych, zaświadczeń ukończenia wszelkiego rodzaju kursów medycznych czy znajomość języka angielskiego.

dx56pxs

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 listopada br. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych IGF PAN i stacji polarnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jak wygląda życie na stacji polarnej

dx56pxs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx56pxs