Trwa ładowanie...

Polska wśród państw z najtańszymi lotami na świecie

Samolotem z i do Polski latamy średnio za 7,13 euro, czyli ok. 30 zł za 100 km - wynika z badań serwisu Kiwi.com. To daje nam 15. miejsce w rankingu najtańszych biletów na świecie.

Polska wśród państw z najtańszymi lotami na świecieŹródło: Shutterstock.com
d2armkj
d2armkj

Tworząc ranking Flight Price Index pracownicy serwisu Kiwi.com wzięli pod uwagę 80 państw, które są najczęściej odwiedzane przez turystów. Zebrali dane o cenach ponad miliona lotów w różnych porach roku, dniach tygodnia i godzin.

Niekwestionowanym liderem okazała się Malezja, gdzie za 100 km lotu płaci się średnio 3,84 euro, czyli ok. 16 zł.

Druga w rankingu i jednocześnie najtańsza w Europie jest Bułgaria, w której za bilety zapłacimy średnio 4,28 euro za 100 km, czyli ok. 18 zł.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: giuseppe carbone

Najdroższe bilety są Belgii. Tam za 100 km płaci się aż 50,21 euro, czyli ponad 211 zł. Prawie tyle samo muszą wydać mieszkańcy Holandii (50,10 euro) i Kataru (49,58 euro).

d2armkj

Co ważne, na średnie ceny składają się stawki za bilety krajowe i zagraniczne oraz tanie linie i loty długodystansowe. W przypadku najdroższych państw ceny są zatem zawyżone ze względu na bardzo drogie loty krajowe. Przeciętna cena biletu spada za to w krajach, w których mocno rozwinięte są linie niskokosztowe.

W rankingu Kiwi.com można też sprawdzić ceny biletów pod względem poszczególnych kategorii, np. tylko linii niskokosztowych na trasach krótkodystansowych z i do danego kraju. Polska wypada tu znacznie gorzej, bo znalazła się dopiero na 35. miejscu z ceną 10,32 euro za 100 km, czyli ok. 43 zł.

Lepiej jest za to na dalekich lotach linii niskokosztowych i tradycyjnych. Polska w tych kategoriach jest na 9. i 17. miejscu z cenami 2,07 euro (ok. 8,70 zł) i 5,80 euro (ok. 24 zł) za 100 km.

d2armkj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2armkj