Trwa ładowanie...

Polskie hotele należą do najczystszych w Europie

A to niespodzianka. W rankingu czystości obiektów hotelowych w Europie, przygotowanym na podstawie ponad 2 milionów opinii przez portal hotel.info, Polska znalazła się w czołówce. Wyprzedziła nawet Austrię i Niemcy.

Polskie hotele należą do najczystszych w EuropieŹródło: Shutterstock.com, fot: Dmitry Kalinovsky
d2l67b9
d2l67b9

Gdybyście przeczytali tę informację latem, w trakcie podróży zatłoczonym tramwajem lub pociągiem (gdzie – jak wszyscy wiemy – raczej trudno o zapach konwalii i fiołków), pewnie nie moglibyście uwierzyć. Jednak rozmaite badania i raporty potwierdzają to jednoznacznie: czystość jest dla Polaków bardzo ważną kwestią. Zarówno, jeśli chodzi o wybór restauracji (aż 59% ankietowanych rodaków przy wyborze lokalu największą uwagę zwraca na jego czystość), jak i noclegu na wakacjach.

Na tym ostatnim polu możemy się pochwalić. W rankingu opublikowanym przez hotel.info, polskie hotele i obiekty noclegowe zajęły czwarte miejsce! W skali od 0 do 10 dostały 8,65 punktu, wyprzedzając kraje, które wydawałyby się nie do pobicia pod względem czystości nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Ponad 2 mln użytkowników uznało, że w Polsce jest czyściej niż w Austrii, która otrzymała 8,60 punktu, oraz w Niemczech (8,53 punktu). Te ostatnie zostały ocenione na równi z Portugalią, a oba kraje wyprzedziła Chorwacja z 8,54 punktu. Pierwszą dziesiątkę zamknęły zaś Czechy i Rumunia, zdobywając ex aequo 8,52 punktu.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Dragon Images

Najwyższe noty, a jednocześnie tytuł największego hotelowego czyściocha Europy otrzymała Słowacja (8,75 punktu). Na drugim miejscu – i tu kolejne zaskoczenie – uplasowała się Bułgaria (8,70 punktu), a tuż za nią Szwajcaria (8,66 punktu). To chyba powód do dumy, że hotele w Warszawie, Krakowie, Poznaniu zostały pod względem czystości ocenione tylko o jeden promil gorzej niż luksusowe obiekty w Zurychu czy Bazylei.

d2l67b9

Zaskoczeni? Nie powinniście być. Nasz rynek hotelowy kwitnie. Jak wynika z informacji międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, liczba noclegów zarezerwowanych w Polsce w rośnie nieprzerwanie od 2009 roku. Wzrasta zarówno liczba rodaków podróżujących po kraju, jak i gości z zagranicy, a Polska staje się coraz bardziej rozpoznawalnym kierunkiem turystycznym (rodzimej branży sprzyjają też rosnące obawy o bezpieczeństwo w Europie). Poza tym ludzie coraz chętniej płacą więcej za wyższą jakość. Z badania Hotel Price Index wynika, że w Polsce, w 2016 roku średnia cena za dobę hotelową wzrosła o 8 proc. w porównaniu z 2015 rokiem.

Wszystko to powoduje, że właściciele i zarządcy hoteli wkładają olbrzymie starania nie tylko w to, by przyjezdni wybrali właśnie ich ośrodek, ale także by chętnie do niego wracali. A czystość pokoi i łazienek to jedna z podstawowych rzeczy, na które zwracają uwagę goście i o których piszą w swoich opiniach, polecając lub odradzając innym pobyt w wybranym miejscu.

d2l67b9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l67b9