Polskie miasto ma powody do dumy. Znalazło się na liście hitów 2024 r.
Kultowy amerykański magazyn "Travel + Leisure" opublikował listę miejsc na całym świecie, które warto odwiedzić w 2024 r. Mamy powody do radości, bo w prestiżowym rankingu znalazło się polskie miasto.
Jak czytamy na stronie magazynu "Travel + Leisure", aż dwudziestu pracowników prestiżowego magazynu brało udział w tworzeniu listy 50 miejsc, które warto odwiedzić w 2024 r.
50 miejsc, które warto odwiedzić w 2024 r.
Na liście znajdziemy turystyczne hity, takie jak Stambuł czy Paryż, ale też mniej znane miejsca, jak odległe zakątki Australii czy Himalajów.
Wszystkie miejsca łączy jedno - poruszyły wyobraźnię redakcyjnego grona "Travel + Leisure". To tam dziennikarze chcą spędzić czas w 2024 r. i do tego samego zachęcają swoich czytelników. "Zobaczmy się tam" - piszą.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Niezwykła atrakcja w Bieszczadach. "Liczymy na czadową zabawę"
Miejsca podzielone są na siedem tematycznych kategorii - kultura, jedzenie, wielkie miasta, woda, natura, plaże i przygoda.
Warszawa na liście "Travel + Leisure"
Na prestiżowej liście, wśród wyjątkowych kierunków z całego świata, znalazła się polska stolica. Warszawa została umieszczona w kategorii: "kultura".
"Prężnie rozwijająca się scena sztuki współczesnej w Warszawie, gdzie działa m.in. Fundacja Galerii Foksal i Galeria Raster, nabierze dużego rozpędu w 2024 r., kiedy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wreszcie przeniesie się do nowej siedziby" - czytamy w uzasadnieniu "Travel + Leisure".
Jak wskazują redaktorzy amerykańskiego magazynu, założone w 2005 roku muzeum od dwudziestu lat ugruntowuje reputację miasta w dziedzinie sztuki, udostępniając zbiory dzieł zarówno zagranicznych, jak i polskich, mimo że działa w tymczasowych przestrzeniach.
Nowa siedziba powstaje po północnej stronie placu Defilad, od ulicy Marszałkowskiej. Jak czytamy na stronie muzeum, to niezwykle ważna dla miasta inwestycja, która zaktywizuje tę część Śródmieścia oraz będzie początkiem przebudowy całego otoczenia Pałacu Kultury.
Za projekt budynku odpowiada nowojorska firma architektoniczna Thomas Phifer and Partners.