PlażePółwysep Helski - 10 powodów, dla których warto wybrać się tam z dzieckiem

Półwysep Helski - 10 powodów, dla których warto wybrać się tam z dzieckiem

Półwysep Helski - 10 powodów, dla których warto wybrać się tam z dzieckiem
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

10.06.2014 10:14, aktual.: 10.06.2014 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Półwysep Helski od lat budzi zainteresowanie i fascynuje wielu podróżników. Nic w tym dziwnego – w końcu to jeden z najpiękniejszych półwyspów na świecie, jak wynika z rankingu ogłoszonego przez serwis The World Geography. Okazuje się, że Półwysep Helski i jego okolice są coraz bardziej atrakcyjne dla małych miłośników podróży.

Coraz więcej atrakcji, nowe place zabaw, animacje organizowane przez samorządy to tylko niektóre z argumentów, dla których warto tu spędzić urlop z dzieckiem. Nie brakuje również hotelarzy, którzy potrzeby rodzin z dziećmi stawiają na pierwszym miejscu.

- Przygotowaliśmy nasz obiekt w pełni pod potrzeby najważniejszych gości, czyli dzieci. Czekają na nie przestronna i bezpieczna sala zabaw z mnóstwem atrakcji, domowe posiłki czy rowery z krzesełkami i przyczepkami - to tylko początek listy udogodnień – komentuje Janina Kreft z Pensjonatu Wojciech we Władysławowie.

Sprawdźmy więc pozostałe powody, dla których na rodzinne wakacje warto wybrać tę część Bałtyku:
1) Dwa morza – z jednej strony bezkres Morza Bałtyckiego, a zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej płytka i ciepła *Zatoka Pucka *(zwana Małym Morzem) tworząca idealne warunki do wodnej rekreacji. To właśnie te tereny urzekły Generała Hallera, którego dom letniskowy we Władysławowie można odwiedzać dziś jako muzeum.

2) Najpiękniejsze plaże – w niektórych miejscach mają nawet kilkadziesiąt metrów szerokości. Taka wielka piaskownica niejednemu dziecku wystarczy na godziny kreatywnych zabaw. Warto czasami zejść z głównego szlaku i przejść kilkanaście minut spacerkiem, aby cieszyć się dzikimi plażami, na których nie zaznasz tłoku takiego, jak na plażach centralnych

3) Niezwykła historia i kultura – samo powstanie Helu niesie ze sobą wiele zagadek i ciekawych historii, a nawet legend. Historia pozostawiła wiele śladów, udostępnionych dziś w postaci militarnego szlaku. Półwysep to w dalszym ciągu połączenie niesamowitej kaszubskiej i rybackiej kultury. To pod koniec czerwca zobaczyć tu można spektakularną morską pielgrzymkę rybaków, a na podwórkach, już coraz rzadziej, ale wciąż można spotkać rozwinięte sieci po porannych połowach.

4) Niesamowite krajobrazy - 34 km długości, szerokość od 300 m u nasady, poprzez 150 m w najwęższym miejscu i około 3 km na cyplu – taki właśnie jest Półwysep Helski, który w rankingu The World Geography znalazł się w czołówce najbardziej zdumiewających półwyspów na świecie. Nie bez przyczyny teren ten stanowi część Parku Narodowego, tworząc wraz z rezerwatami wyjątkowy ekosystem, pełen urokliwych krajobrazów od pięknych plaż szerokich plaż po wysokie i strome klify. Ich piękno podziwiać można z lądu, wody, wieży widokowej, a nawet podczas lotów widokowych.

5) Moc atrakcji nie tylko dla dzieci – porty, przystanie, latarnie morskie, ocean park, unikalna osada łowców fok, parki wodne, a dla starszych dzieci szlak fortyfikacji – to tylko początek długiej listy atrakcji Władysławowa i Półwyspu Helskiego których opisy znajdziesz na www.czasnadmorze.pl. Na dorosłych czekają letnie koncerty aktualnych gwiazd polskiej sceny muzycznej, na dzieci liczne animacje i festyny.

6) Wodne atrakcje – zarówno te dla prawdziwych „wilków morskich” na otwartym morzu, jak i dla amatorów żagli czy windusurfingu, aż do rodzinnych wypraw łodziami czy rowerkami wodnymi. Ciekawostką są coraz częściej pojawiający się surferzy, którzy łapią łamiące się fale Bałtyku.

7) Aktywne wakacje – poza atrakcjami wodnymi turystyka aktywna to najsilniejsza strona Kaszub Północnych, świetna sieć ścieżek rowerowych z najpopularniejszą trasą wzdłuż Zatoki aż do samego Helu. Na rodziców spragnionych większej dawki adrenaliny czekają również loty paralotniami, a nawet skoki ze spadochronem z 9000 m.

8) Bliskość Trójmiasta – sama podróż tramwajem wodnym do Gdańska, Gdyni *czy *Sopotu będzie już nie lada atrakcją, a wybór kolejnych, czekających na miejscu form rozrywki zadowoli najbardziej wymagających turystów. Warto również odkryć okoliczne miejscowości, takie jak Gniewino czy Wejherowo, które mają wiele do zaoferowania nie tylko najmłodszym, a podróżować do nich można, omijając główne trasy.

9) Łatwy dojazd – dzięki autostradzie A1 można szybko, i – co najważniejsze – bezpiecznie dojechać nad Bałtyk z wielu regionów Polski. Mimo wszystko podróż z dzieckiem należy odpowiednio zaplanować, aby nie stać w korkach na „bramkach” czy dojeździe do miejscowości wokół Półwyspu. Przyjazdy w sobotni poranek i wyjazdy w niedziele popołudnie to nie najlepszy pomysł. Warto również sprawdzić trasy alternatywne.

10) Rozwinięta baza noclegowa – od campingów i kwater, przez apartamenty, po dobrej jakości pensjonaty i hotele. O ile na samym Półwyspie liczba miejsc jest ograniczona, to już np. Władysławowo dysponuje jedną z największych baz noclegowych nad Bałtykiem. Z młodszymi dziećmi warto korzystać z promocji przed- i posezonowych oraz wybierać zakwaterowanie w cichych dzielnicach oddalonych od rozrywkowego centrum miasta.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
bałtykpółwysep helskiplaże
Komentarze (14)