ycipk-14up12

Popcorn Beach rozkradana przez turystów. Władze wyspy straciły cierpliwość

Niecodzienny piasek na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura skradł serca turystów do tego stopnia, że każdy chce mieć go w domu. Władze hiszpańskiej wyspy postanowiły podjąć kroki, aby zatrzymać proceder. Zagraniczni goście nie zdają sobie sprawy ze szkód, jakie wyrządzają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Popcorn Beach znajduje się w regionie Corralejo, na północnym krańcu Fuerteventury
Popcorn Beach znajduje się w regionie Corralejo, na północnym krańcu Fuerteventury (Shutterstock.com)
ycipk-14up12

Popcorn Beach. Tak nazywa się plaża, którą pokochało wielu turystów. Znajdujący się na niej piasek swoim wyglądem przypomina popcorn. W rzeczywistości są to kawałki martwego koralowca, które wyglądają jak uprażona kukurydza. W okolicy można też znaleźć niewielkie skałki wulkaniczne oraz piasek, ale najwięcej jednak znajdziemy tam skamieniałych parzydełkowców.

Zobacz też: Sinice w Bałtyku. Plaże w Trójmieście zamknięte

ycipk-14up12

Chociaż nie jest to nowe zjawisko w tym rejonie, dopiero ostatnio plaża stała się niesamowicie popularna. Wszystko za sprawą zdjęć umieszczanych przez turystów w mediach społecznościowych. Plaża jest istnym rajem dla instagramerów. To uwielbienie jednak zrodziło problem - co miesiąc po wizycie turystów z plaży znika kilkanaście kilogramów "popcornu".

Turyści odwiedzający Fuerteventurę zaczęli masowo zabierać ze sobą na pamiątkę po kilka, czasem nawet kilkadziesiąt ziarenek. Niestety, większość przyjezdnych nie zna umiaru i nie zdaje sobie sprawy, jak czasochłonnym procesem jest tworzenie się tych nietypowych ziarenek. Mało kto wie, że od momentu rozmnożenia się glonów wapiennych do przemienienia się w piasek może minąć nawet 3 tys. lat.

ycipk-14up12

Paleontolodzy ostrzegają, że ze względu na niekontrolowaną grabież piasku z Popcorn Beach, powinno się ją objąć ochroną. W przeciwnym razie turyści wywiozą z niej w przyszłości cały piasek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-14up12

ycipk-14up12
ycipk-14up12