Trwa ładowanie...
d2gd6t6

Port lotniczy Rimini (RMI)

Największe atrakcje
Port lotniczy Rimini (RMI)
Kraj
Region
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Port lotniczy Rimini (RMI) usytuowany został na wybrzeżu Morza Adriatyckiego w miejscowości Miramare. Jest on położony o około 8 kilometrów na południowy-wschód od centrum Rimini i pobliskiej Mirabilandii i o 16 kilometrów na północny-wschód od San Marino. Patronem obiektu jest reżyser, Federico Fellini.

Port lotniczy Rimini (RMI) - pobliskie miasta

Port lotniczy Rimini ze ścisłym centrum miasta łączy linia autobusowa. Można także skorzystać z postoju taksówek, położonego tuż obok wyjścia z hali przylotów.

Do Rimini najłatwiej jest dotrzeć autobusem. Co pół godziny kursuje na tej piętnastominutowej trasie autobus linii numer 9, bilet kosztuje 4,22 zł. Następnie ze stacji kolejowej można już wybrać się w podróż do większości miast słonecznej Italii. Przykładowo bilet kolejowy do Bolonii to koszt minimum 34 złotych, ze wcześniejszą rezerwacją. Czas podróży wynosi maksymalnie półtorej godziny przy wyborze linii Intercity, Frecciabianca i Regionale Veloce, natomiast przewoźnik Regionale to dodatkowa godzina w pociągu.

Port lotniczy Rimini (RMI) – tanie loty

Port lotniczy Rimini nie jest niestety obiektem, który oferuje bezpośrednie połączenia lotnicze z którymkolwiek z polskich lotnisk. Jedna przesiadka w którymś z europejskich miast jest koniecznością. Latają tutaj takie linie lotnicze, jak Ryanair, Lufthansa, Air Berlin, Finnair, Thomas Cook, Wind Jet czy TuiFly.

Port lotniczy Rimini (RMI) – przyloty i odloty

Port lotniczy Rimini obsługuje większość ruchu turystycznego na terenie Riwiery Adriatyckiej. Jest to również jedyny obiekt, uznawany za oficjalne lotnisko pobliskiej Republiki San Marino. Można stąd polecieć m.in. do Berlina, Brukseli, Londynu, Norymbergi, Tirany, Kolonii, Stuttgartu, Luksemburga, Amsterdamu, Helsinek, Tallina czy na liczne lotniska w Rosji oraz Egipcie.

Port lotniczy Rimini (RMI)
Czas lotu / jazdy samochodem

3 h 35 min lotu/ 15 h jazdy samochodem/ doba jazdy pociągiem

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,22 zł)

Godziny otwarcia

W dni powszednie 8-20, w weekendy 6-22

Ceny biletów

Z Warszawy z 1 przesiadką w Luksemburgu w lipcu od 4,2 tysiąca złotych

Orientacyjna odległość

1104 km w linii prostej, 1534 km trasy samochodowej, 2168 km trasy kolejowej

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gd6t6
d2gd6t6
d2gd6t6