Trwa ładowanie...
dzdlu8e

Lotnisko w Weronie (Villafranca VRN)

Największe atrakcje
Lotnisko w Weronie (Villafranca VRN)
Region
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Port lotniczy Verona-Villafranca (VRN) usytuowany jest 12 km na południowy-zachód od centrum miasta Werona. Pojedynczy terminal ma tylko 1 poziom, podzielony na 2 hale, jest nieduży, ale przestronny. Obiekt obsługuje rocznie około 3,5 mln pasażerów z całego świata.

Lotnisko w Weronie (VRN) - miasta w pobliżu

Na terenie terminala portu lotniczego w Weronie (na hali przylotów) znajduje się punkt informacji lotniskowej, gdzie warto dowiedzieć się niezbędnych rzeczy o dalszej podróży. Przez cały dzień co 20 minut – od 5.35 do 23.30 - spod terminala kursuje specjalny autobus lotniskowy.

Dowozi on pasażerów do centrum miasta, na stację kolejową w Weronie (Porta Nuova). Bilety dostępne są także przez internet, a kosztują 25 zł. Podróż trwa jedynie kwadrans. Można stąd następnie pojechać pociągiem do głównych włoskich miast.

Z portu lotniczego w Weronie często organizowane są również przejazdy do Trentino (w sezonie narciarskim do początku kwietnia) czy Alto Adige. Od czerwca do września z przystanku obok terminala co godzinę kursuje autobus linii 164 przewoźnika ATV nad jezioro Garda. Można nim dostać się także do Torri, Brenzone, Malcesine i Riva del Garda.

Koszt wypożyczenia samochodu osobowego na terenie terminala portu lotniczego w Weronie to minimum 200 zł. Oferują to m.in. takie znane firmy, jak Hertz, Europcar czy Avis.

Lotnisko w Weronie (VRN) - loty z Polski

Polskie lotniska nie oferują bezpośrednich połączeń z portem lotniczym w Weronie. Można się tam dostać np. z Warszawy za 984 złote od osoby w obie strony liniami Lufthansa z dwiema przesiadkami we Frankfurcie i Monachium.

O 200 zł drożej polecimy do Werony z tylko jedną przesiadką w każdą stronę również w wymienionych niemieckich miastach. Minusem jest niestety dłuższy czas oczekiwania na kolejne połączenia.

Lotnisko w Weronie (VRN) - linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Główne linie lotnicze, którymi można dostać się do portu lotniczego w Weronie to Ryanair, Wizz Air, LOT, Lufthansa, Air Berlin, Finnair, Germanwings, CSA, Meridiana. Do najpopularniejszych kierunków zagranicznych należą: Londyn, Amsterdam, Berlin, Birmingham, Bukareszt, Frankfurt, Helsinki, Kolonia, Manchester, Monachium, Praga, Wiedeń.

Po zwiedzaniu Werony lotnisko oferuje połączenia krajowe do Neapolu, Katanii, Palermo, Rzymu.

Dane lotniska Verona-Villafranca (VRN)

Aeroporto Valerio Catullo di Verona Villafranca, 37060 Caselle di Sommacampagna - Verona , Italy. Telefon kontaktowy: +39 045.8095666.

Lotnisko w Weronie (Villafranca VRN)
Czas lotu / jazdy samochodem

4h 23 min (z najkrótszą możliwą przesiadką)/ 14h

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,19 zł)

Godziny otwarcia

Całodobowe

Orientacyjna odległość

1052 km samolotem, 1390 km samochodem, 1449 km pociągiem

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzdlu8e
dzdlu8e
dzdlu8e