Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 26 i 27 stycznia

Nad Europą dominuje rozległy wyż z centrum nad Rumunią, WyspamiBrytyjskimi, południową Norwegią i północno-zachodnią Rosją. Nad Polską nadal zalegać będzie mroźne powietrze polarnokontynentalne - informuje IMiGW.

Prognoza pogody na 26 i 27 styczniaFot: AFP
d1219ti
d1219ti

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1028 hPa i będzie spadało.

We wtorek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie lokalnie duże i tam możliwe słabe opady śniegu. Temp. maks. od -15 st. na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, -12 st. w centrum i na Suwalszczyźnie, -10 st. na południowym zachodzie, do -6 st. na zachodnim Wybrzeżu. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane, na północy i wschodzie kraju okresami duże. Na Wybrzeżu, Mazurach, Suwalszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu możliwe słabe opady śniegu. Temp. min. od -23 st. na Podkarpaciu, -18 st. w centrum, -14 st. na Suwalszczyźnie, do -10 st. na zachodnim Wybrzeżu. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, zachodni, na Wybrzeżu umiarkowany, zachodni, na południu zmienny.

W środę w dzień w północnej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami okresowymi śniegu, na Wybrzeżu umiarkowanymi. Na południu zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od -13 st. na Lubelszczyźnie, -10 na południowym zachodzie i północnym wschodzie, do -4 st. lokalnie na Wybrzeżu. Wiatr na południu słaby, zmienny, na pozostałym obszarze umiarkowany, południowo-zachodni, na Pomorzu i Wybrzeżu wzrastający do dość silnego, porywistego, w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

d1219ti

W Warszawie we wtorek początkowo pogodnie, w drugiej części dnia stopniowy wzrost zachmurzenia. Temp. maks. -13 st. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady śniegu. Temp. min. -17 st. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. W środę w dzień pochmurno z opadami śniegu. Temp. min. -12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

d1219ti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1219ti