Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 27 i 28 lutego

Niemal nad całą Europą przemieszczają się układy niżowe z frontami atmosferycznymi, jedynie nad Alpami zalega płytki wyż.

Prognoza pogody na 27 i 28 lutegoFot: sxc.hu
d109qiv
d109qiv

Polska będzie w zasięgu zatoki niżowej związanej z niżem nad Morzem Północnym. Z południa napłynie nieco chłodniejsza polarnomorska masa powietrza - informuje IMiGW.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 990 hPa i będzie się wahało.

W sobotę pochmurno z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na zachodzie i południu kraju. Miejscami opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające, na Suwalszczyźnie możliwe opady deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Temp. maks. od 2 st. na Suwalszczyźnie, 5 st. w centrum, do 7 st. miejscami na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim Wybrzeżu okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

d109qiv

W nocy z soboty na niedzielę na wschodzie i północy pochmurno z większymi przejaśnieniami. Miejscami zanikające opady deszczu, na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami mgły. Temp. min. od -2 st. na wschodzie do 3 st. miejscami na zachodzie. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, w górach dość silny, w porywach do 80 km/h.

W niedzielę w dzień w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze pogodnie, rano miejscami mgły. Temp. maks. od 2 st. na Suwalszczyźnie, 10 st. na Dolnym Śląsku, do 12 st. miejscami w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i w rejonach przedgórskich okresami dość silny i porywisty, w porywach 60-70 km/h, z kierunków południowych, w górach halny, w porywach do 100 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu. Temp. maks. 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temp. min. -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W niedzielę w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, wieczorem możliwe opady deszczu. Temp. maks. 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni.

d109qiv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d109qiv