Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 27 i 28 stycznia

Jak informuje IMGW z pod wpływu rozległego wyżu znad wschodniej Europy wnocy zaczniemy dostawać się pod wpływ głębokiego niżu, który znad zachodniego Bałtyku przesunie sięnad Pomorze Gdańskie. Pozostaniemy w mroźnej kontynentalnej masie powietrza.

Prognoza pogody na 27 i 28 styczniaFot: Jupiterimages
d23t7q3
d23t7q3

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie bardzo szybko spadać.

W środę na północy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do całkowitego i postępujące od Wybrzeża Zachodniego na południowy wschód opady śniegu, okresami intensywne. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego i możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -14 st C na Suwalszczyźnie do -10 st C na zachodzie i -8 st C na północy, tylko nad samym morzem -6 st C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany wzrastający do dość silnego, wieczorem osiągający w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy pochmurno i opady śniegu, które okresami będą dość silne. Zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura minimalna od -18 st C na Suwalszczyźnie do -10 st C na zachodzie kraju, na wybrzeżu lokalnie -6 st C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, a na wybrzeżu do 90 km/h, na wschodzie kraju południowy, na pozostałym obszarze południowo zachodni skręcający na zachodni i północno zachodni.

W czwartek nadal pochmurno i opady śniegu, głównie o charakterze przelotnym. Opady okresami dość silne. Zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura maksymalna od -8 st C na południowym wschodzie kraju do -3 st C w centrum i do 0 st C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, na wybrzeżu do 90 km/h, z kierunków zachodnich.

d23t7q3

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -10 st C. Wiatr słaby, południowo zachodni. W nocy pochmurno z opadami śniegu, chwilami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna -12 st C. W ciągu nocy stopniowy wzrost temperatury do około -7 st C nad ranem. Wiatr początkowo umiarkowany, w drugiej części nocy nasilający się do dość silnego, okresami porywisty, w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, południowy i południowo wschodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z opadami śniegu, które okresami będą silniejsze. Temperatura maksymalna -3 st C. Wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, południowo zachodni i zachodni.

d23t7q3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23t7q3