ycipk-1t5x6m

Przewyższy Statuę Wolności z Nowego Jorku. Gigantyczny posąg powstaje na Filipinach

Będzie wyższy od Statuy Wolności w Nowym Jorku i Chrystusa Odkupiciela w Sao Paulo w Brazylii. Będzie wysoki na 51 m i stanie w miejsowości Bayambang na Filipinach. Tak wielkiego pomnika doczeka się św. Wincenty Ferreriusz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Św. Wincenty Ferreriusz doczeka się najwyższego na świecie pomnika
Św. Wincenty Ferreriusz doczeka się najwyższego na świecie pomnika (Facebook.com)
ycipk-1t5x6m

Pod koniec XIX w. w Encyklopedii Kościelnej pisano, że ten święty z zakonu św. Dominika, to najgłośniejszy i dziwny swego czasu duchowny. I rzeczywiście tak było. Ten zakonnik żyjący w XIV w. budził albo zachwyt, albo wrogość. Po ciężkiej chorobie, na którą zapadł w 1398 r., został wędrownym kaznodzieją. Przemierzył tereny obecnej Hiszpanii, Włoch, Francji, Anglii, Irlandii i Szkocji. Głosił nadejście Antychrysta, czym zyskał sobie przydomek "anioła Apokalipsy".

pl.wikipedia.org / domena publiczna
Podziel się

W miejscowości Bayambang na Filipinach mieści się parafia św. Wincentego, która w tym roku świętować będzie 400-lecie. Na całym zaś świecie 5 kwietnia przypadać będzie 600-lecie śmierci świętego. Miasto natomiast celebrować będzie 405. rocznicę powstania. Wszystkie te rocznice natchnęły władze do oddania czci patronowi, a także do pobicia kolejnego rekordu Guinnessa.

ycipk-1t5x6m

Zobacz też: Własny biznes na Filipinach. Tak Polak spełnia marzenia

Tym bardziej, że Bayambang może się poszczycić najdłuższym grillem, który został wpisany do Księgi Guinnessa. Teraz stara się o kolejny wpis, odsłaniając najwyższy na świecie posąg św. Wincentego Ferreriusza.

ycipk-1t5x6m

Wielka feta szykuje się 5 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1t5x6m

ycipk-1t5x6m
ycipk-1t5x6m