Trwa ładowanie...

Przezroczyste rusztowanie wokół Notre Dame. Nowy szalony pomysł architektów

Wciąż nie jest do końca pewne, jaki kształt będzie miał dach katedry Notre Dame w Paryżu. Wiadomo za to, że trwają intensywne prace, mające na celu przywrócenie świątyni dawnej świetności. Z okazji próbują korzystać architekci, pragnący zaprezentować własne pomysły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projekt na pewno poprawiłby humory tym, którzy odwiedzają Paryż i nie mogą zobaczyć katedry w pełnej krasie
Projekt na pewno poprawiłby humory tym, którzy odwiedzają Paryż i nie mogą zobaczyć katedry w pełnej krasie (facebook.com/ whitemad)

Jednym z nietuzinkowych projektów jest ten przygotowany przez nowojorskich architektów, pracujących w pracowni Soltani+LeClercq. Postanowili nie koncentrować się na odbudowie samej katedry, a na rusztowaniu, które by ją zakrywało w trakcie trwania prac.

Zgodnie z koncepcją Amerykanów rusztowanie byłoby dostępne dla turystów, a jego konstrukcja przezroczysta. Na ścianach rusztowania przewidziano zawieszone nad ziemią ścieżki dla zwiedzających, z których można by było oglądać nie tylko samą Notre Dame, ale także postępujące przy niej prace.

Slot

Pomysł wydaje się interesujący, ale czy praktyczny? Zdaje się, że otoczenie placu budowy przezroczystą konstrukcją mogłoby nieco utrudniać prace przy renowacji. Nadsyłano już wiele ciekawych propozycji dotyczących katedry, a te najodważniejsze przewidywały np. ogród lub odkryty basen, dostępny dla turystów. Francuski senat wolałby jednak pozostać przy pierwotnym kształcie świątyni.

Źródło: WhiteMAD

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Moment upadku iglicy na Notre Dame

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot