Trwa ładowanie...

Rosja rozszerza e-wizy. Bezpłatnie pojedziemy również do Sankt Petersburga

Od 1 lipca obywatele 53 państw mogą ubiegać się o bezpłatne elektroniczne wizy do obwodu kaliningradzkiego. Teraz Rosja podjęła decyzję o przyznaniu e-wiz dla turystów podróżujących do Sankt Petersburga. Nowy przepis ma obowiązywać od 1 października.

Share
Rosja rozszerza e-wizy. Bezpłatnie pojedziemy również do Sankt Petersburga
Źródło: Shutterstock.com
d4mz10b

Władimir Putin podpisał dokument rozszerzający możliwość korzystania z wizy elektronicznej w Sankt Petersburgu i jego okolicy. E-wiza będzie bezpłatna i pozwoli turystom na pobyt w Rosji przez osiem dni. Zdaniem Aleksandra Biegłowa, gubernatora Petersburga, przyczyni się to do rozwoju turystyki w regionie.

Elektroniczne wizy, umożliwiające turystom bezpłatny wjazd na teren obwodu kaliningradzkiego funkcjonują od 1-go lipca 2019 r. Od 1 października będzie można z nich korzystać również podczas podróży do Petersburga. Wniosek powinien być złożony minimum 4 dni przed planowaną podróżą, a przyznana wiza ważna będzie przez 30 dni.

d4mz10b

Do przekroczenia granicy turystom będzie potrzebny numer identyfikacyjny nadany przy wydaniu wizy oraz dokument tożsamości. Aby przekroczyć granicę, trzeba będzie posiadać także ubezpieczenie oraz bilet powrotny lub potwierdzenie jego zakupu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Smaki Rosji

d4mz10b

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mz10b
d4mz10b