Trwa ładowanie...
db55815

Rosja. W planach prostszy dostęp do wiz

Rosja rozciąga się od wschodniej Europy przez północną część Azji do Oceanu Spokojnego. Składa się z 85 podmiotów federalnych. Obecnie rząd chce zachęcić do przyjazdu turystów. Planuje uprościć politykę wizową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Federacja Rosyjska otwiera się na turystów
Federacja Rosyjska otwiera się na turystów (123RF)
db55815

Kilka tygodni temu prezydent Władimir Putin na forum Business Russia poinformował o zamiarze ułatwienia formalności wizowych. Do 2021 r. na całym terenie Federacji Rosyjskiej będą wprowadzone wizy elektroniczne. Obecnie ministerstwa spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych oraz Federalna Agencja Turystyki pracują nad uproszczeniem systemu wizowego. Chcą w ten sposób zachęcić turystów, aby poznali Rosję.

Siergiej Gałkin, wiceminister rozwoju gospodarczego ogłosił również, że wybrane regiony mogą wziąć udział w pilotażowym projekcie wiz elektronicznych. "Moskwa i Sankt Petersburg mogą być regionami pilotażowymi pod względem uproszczenia formalności, ponieważ w naturalny sposób generują wysoki poziom ruchu turystycznego. Są dobrze zorganizowane i dlatego mogą lepiej wykonywać zadania związane z digitalizacją i administrowaniem tym procesem" - tłumaczył na międzyregionalnym forum na temat rozwoju turystyki wycieczkowej nad Wołgą i Morzem Kaspijskim.

Wśród miast zostały również wyróżnione Kaliningrad i Władywostok. Mają one już system e-wiz dla obywateli z 18 krajów spoza Unii Europejskiej. Wiceminister uważa, że jest jeszcze za wcześnie, by zdradzić szczegóły. Zakłada jednak, że o e-wizę będzie można ubiegać się na okres od 8 do 10 dni.

db55815

Oprócz uproszczenia obowiązującego prawa wizowego Rosja może pójść w stronę częściowego zniesienia wiz dla turystów zagranicznych. Projekt zakłada, że obywatele krajów, które mają przyjazne stosunki z Rosją będą mogli przebywać bez wizy przez okres 14 dni.

Źródło: Tourism Review

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Rosja miesza się w sprawy Mierzei. "To nie jest tajemnicą"

db55815

Podziel się opinią

Share

db55815

db55815