Trwa ładowanie...

Ryanair mocno odczuwa skutki pandemii. Zamyka bazy i tnie połączenia

Branża lotnicza jest jedną z tych, która najbardziej odczuwa skutki pandemii. I nawet tak dobrze prosperujący przewoźnicy, jak irlandzki Ryanair, są zmuszeni ostro redukować swoje plany. Cięcia dotyczą m.in. zimowej siatki połączeń, co z pewnością nie spodoba się wielu podróżnym.

Pasażerowie wsiadający do samolotu linii RyanairPasażerowie wsiadający do samolotu linii RyanairŹródło: Getty Images
d4g7huv
d4g7huv

Na początku października br. linia Ryanair informowała, że w okresie zimowym planuje wykonać 60 proc. połączeń, na których latała w analogicznym okresie rok temu. Teraz się okazuje, że wykona jedynie 40 proc. lotów. Dlaczego ten i tak już okrojony rozkład skurczono jeszcze bardziej? To przez kolejną fazę restrykcji i ograniczeń, które w związku z pandemią koronawirusa nakładają rządy wielu krajów.

Według komunikatu przesłanego przez niskokosztową linię z Irlandii, zachowa ona 65 proc. połączeń ze swojej siatki, ale na wielu z nich planowane są cięcia częstotliwości. Najwięcej stracą 3 lotniska, na których Ryanair zawiesi swoje bazy: Cork i Shannon w Irlandii oraz francuska Tuluza. Według wstępnych deklaracji bazy znikną tylko na czas zimowego rozkładu lotów, jednak niewykluczone, że także na dłużej. Oprócz ww. lokalizacji największe cięcia planowane są w Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii i na lotnisku w Wiedniu – głosi komunikat. W przypadku lotów z Polski ma wypaść część tras, a także liczba lotów do wybranych miast. Brak jeszcze szczegółów ze strony przewoźnika odnośnie zmian, jakie mają nastąpić w naszych krajowych lotniskach.

Ponad 100 mln przewiezionych pasażerów mniej

Tak mocno okrojone plany dotyczące lotów musiały mocno się odbić na liczbie podróżnych. Jednak przedstawiciele Ryanaira jeszcze 12 miesięcy temu nie uwierzyliby, gdyby ktoś im powiedział, że rok później przewiozą o ponad 100 mln podróżnych mniej.

Jak informuje Fly4free.pl, irlandzki przewoźnik przewiduje, że w ciągu roku fiskalnego, czyli od kwietnia 2020 do końca marca 2021 r., przewiezie ok. 38 mln pasażerów. Patrząc na statystyki z zeszłego roku, w oczy rzuca się liczba 149 mln pasażerów. Michael O’Leary, szef Ryanaira, nie wyklucza, że szacunkowe dane, pokazujące 38 mln klientów, będą jeszcze niższe, jeśli rządy wprowadzą kolejne restrykcje.

d4g7huv

Źródło: Fly4free.pl

Budowa CPK z unijnych środków? "Lotnisko nie. Drogi, koleje - tak"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4g7huv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g7huv