Trwa ładowanie...

San Marino. Turyści mogą skorzystać z oferty płatnych szczepionek przeciw COVID-19

Władze San Marino zaoferowały turystom płatne szczepienia. Koszt przyjęcia dwóch dawek na terenie enklawy znajdującej się we Włoszech to 50 euro. Warunkiem jest pobyt w tamtejszym hotelu.

San MarinoSan MarinoŹródło: Getty Images
d16c28t
d16c28t

San Marino, jedno z najmniejszych i najstarszych państw świata, podjęło decyzję o wprowadzeniu odpłatnych szczepień. Jak przekazuje PAP, w przyjętym rozporządzeniu zapisano, że prawo do szczepień będą mieli turyści, którzy nie są rezydentami we Włoszech.

San Marino – możliwość zaszczepienia się przez turystów posiadających nocleg

Aby zagraniczni turyści mogli skorzystać z tej oferty, muszą dwukrotnie, przy okazji zaszczepienia dwiema dawkami, zatrzymać się w hotelach na terenie enklawy przez co najmniej trzy noce za każdym razem.

Minister turystyki San Marino Federico Pedini Amati zapytany przez dziennik "Corriere della Sera" o powody wykluczenia Włochów z tej oferty, wyjaśnił, że obecnie rozpoczęto rozmowy w sprawie obywateli Italii. "Wszystko zależy od tego, jak zostanie to rozwiązane" - zaznaczył.

d16c28t

San Marino szczepi głównie rosyjskim preparatem Sputnik V

San Marino prowadzi szczepienia dwoma preparatami. To przede wszystkim rosyjski Sputnik V, który nie ma aprobaty Europejskiej Agencji Leków (EMA). Dostępna jest też szczepionka firmy Pfizer, jednak liczba dawek jest znacznie mniejsza.

Co ciekawe, zaszczepieni Sputnikiem V obywatele małej republiki nie zyskali wcale swobody podróżowania po Włoszech, na przykład na wakacje na Sardynię, i to mimo że San Marino wkrótce stanie się pierwszym w Europie "wolnym od Covid-19" ze względu na zaawansowaną kampanię szczepień i niewielką liczbę mieszkańców.

Wymogiem podróży po Włoszech jest świadectwo szczepienia, ale preparatem zaaprobowanym przez EMA.

"Liczymy na to, że EMA uzna szybko szczepionkę Sputnik V" - oświadczył minister zdrowia państwa-enklawy Roberto Ciavatta.

WIDEO: Czy szczepienie przeciwko COVID-19 powinno być obowiązkowe? Prof. Krzysztof Tomasiewicz tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16c28t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16c28t