Trwa ładowanie...
d3nkb02

Schronisko Magura Małastowska. Grozi mu zamknięcie

Ruszyła kolejna zbiórka pieniędzy na remont schroniska na Magurze Małastowskiej. Gospodarze wciąż walczą o przywrócenie odpowiednich standardów noclegowych. Pomóc może każdy, nie tylko miłośnicy gór.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aby spełnić wymagania Sanepidu i Urzędu Marszałkowskiego, schronisko musiało zostać poddane generalnemu remontowi
Aby spełnić wymagania Sanepidu i Urzędu Marszałkowskiego, schronisko musiało zostać poddane generalnemu remontowi (Facebook.com, Fot: Schronisko na Magurze Małastowskiej)
d3nkb02

Schronisko Magura Małastowska w Beskidzie Niskim funkcjonuje już ponad pół wieku, a od dwóch lat, jak sugeruje nazwa inicjatywy nawołującej do zbiórki pieniędzy: "walczy o przetrwanie". W 2016 r. zorganizowano pierwszą zbiórkę, której celem było uzyskanie kwoty 50 tys. zł. Ku zaskoczeniu organizatorów udało się uzbierać 70 tys. zł, jednak nawet ta kwota nie wystarczyła, by w pełni odrestaurować budynek.

Aby spełnić wymagania Sanepidu i Urzędu Marszałkowskiego, schronisko musiało zostać poddane generalnemu remontowi. Głównym celem były poprawa stanu pokoi oraz rozbudowa systemu sanitarnego. Podczas pierwszej zbiórki właściciel "Chaty", pan Grzegorz, przygotował skrupulatny budżet oraz wstępne projekty ilustrujące na co pieniądze zostaną przeznaczone.

d3nkb02

Zobacz też: Tatry zimą. Jak przetrwać noc w schronisku

Dziś prace niestety stoją w miejscu, a obiekt wciąż generuje dodatkowe koszty. Jego zamknięcie na czas remontu nie wchodziło w grę, a sprawę skomplikowały dodatkowe, nieplanowane koszty. Dlatego Pan Grzegorz ponownie występuje z prośbą o pomoc w zebraniu funduszy na odremontowanie schroniska. Aby ocalić to miejsce przed zamknięciem potrzeba kolejnych 50 tys. zł.

Zarówno gospodarze obiektu, jak i związani z miejscem turyści chcą raz na zawsze rozprawić się z tematem remontu i w pełni przywrócić do życia wystawione na próbę czasu schronisko. Kolejne etapy remontu opisane są szczegółowo na stornie zbiórki: https://zrzutka.pl/schronisko-na-magurze-malastowskiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nkb02

Podziel się opinią

Share
d3nkb02
d3nkb02