Trwa ładowanie...

Serwis kąpieliskowy już aktywny. Zobacz, w których miejscach można się bezpiecznie kąpać

Interaktywna mapa kąpielisk już działa. Podobnie jak w zeszłym roku, turyści znajdą na niej informacje na temat stanu wody oraz okolicznej infrastruktury. Warto się z nią zapoznać przed wyjazdem na wakacje, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Share
Serwis kąpieliskowy już aktywny. Zobacz, w których miejscach można się bezpiecznie kąpać
Źródło: ska.gis.gov.pl
d3o8vqf

O stworzenie interaktywnej mapy zadbał Główny Inspektor Sanitarny. Z mapy można wyczytać zarówno nazwę danego kąpieliska, informację o stanie jego wody, rozpoczęciu sezonu oraz datę ostatniego pomiaru.

Mapa zawiera również przydatne informacje o infrastrukturze danego miejsca (czy jest strzeżone, przystosowane do osób niepełnosprawnych itp.). Przy niektórych kąpieliskach stan wody określany jest w czterostopniowej skali. Na stronie serwisu znajdują się wszystkie zatwierdzone polskie kąpieliska (łącznie 615).

Są one oznaczane określonymi kolorami. Zielone punkty na mapie, to miejsca, w których woda nadaje się do kąpieli. Czerwone to te, w których woda jest niezdatna, a szary informuje o braku przeprowadzonych pomiarów. Mapa aktualizowana jest na bieżąco, a zatem o każdej zmianie użytkownicy zostaną natychmiast poinformowani.

d3o8vqf

Obecnie mapa jest w większości szara. Sezon kąpieliskowy dopiero się rozpoczął, więc wszelkie pomiary zostaną dopiero przeprowadzone. Czynnych i nadających się do kąpieli miejsc jest na razie kilkanaście, w tym tylko dwa nad morzem (w Międzyzdrojach i w Gdańsku-Brzeźnie).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nazistowski kurort nad Bałtykiem

d3o8vqf

Podziel się opinią

Share
d3o8vqf
d3o8vqf