Trwa ładowanie...
d1xv3wk

Serwis kąpieliskowy już aktywny. Zobacz, w których miejscach można się bezpiecznie kąpać

Interaktywna mapa kąpielisk już działa. Podobnie jak w zeszłym roku, turyści znajdą na niej informacje na temat stanu wody oraz okolicznej infrastruktury. Warto się z nią zapoznać przed wyjazdem na wakacje, aby uniknąć przykrych niespodzianek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zielone punkty oznaczają wodę zdatną do kąpieli
Zielone punkty oznaczają wodę zdatną do kąpieli (ska.gis.gov.pl)
d1xv3wk

O stworzenie interaktywnej mapy zadbał Główny Inspektor Sanitarny. Z mapy można wyczytać zarówno nazwę danego kąpieliska, informację o stanie jego wody, rozpoczęciu sezonu oraz datę ostatniego pomiaru.

Mapa zawiera również przydatne informacje o infrastrukturze danego miejsca (czy jest strzeżone, przystosowane do osób niepełnosprawnych itp.). Przy niektórych kąpieliskach stan wody określany jest w czterostopniowej skali. Na stronie serwisu znajdują się wszystkie zatwierdzone polskie kąpieliska (łącznie 615).

d1xv3wk

Są one oznaczane określonymi kolorami. Zielone punkty na mapie, to miejsca, w których woda nadaje się do kąpieli. Czerwone to te, w których woda jest niezdatna, a szary informuje o braku przeprowadzonych pomiarów. Mapa aktualizowana jest na bieżąco, a zatem o każdej zmianie użytkownicy zostaną natychmiast poinformowani.

Obecnie mapa jest w większości szara. Sezon kąpieliskowy dopiero się rozpoczął, więc wszelkie pomiary zostaną dopiero przeprowadzone. Czynnych i nadających się do kąpieli miejsc jest na razie kilkanaście, w tym tylko dwa nad morzem (w Międzyzdrojach i w Gdańsku-Brzeźnie).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nazistowski kurort nad Bałtykiem

d1xv3wk

Podziel się opinią

Share
d1xv3wk
d1xv3wk