Trwa ładowanie...
dbp33dw

Skąd i gdzie na wakacje? 13 polskich lotnisk i 4 strony świata

Na wakacje najlepiej lecieć z najbliższego lotniska. Do końca sezonu w różnych zakątkach Europy, Afryki i Azji latać będą samoloty czarterowe z aż 13 rodzimych portów lotniczych. Najnowszy raport portalu Wakacje.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We wrześniu i październiku szykuje się wiele ciekawych kierunków
We wrześniu i październiku szykuje się wiele ciekawych kierunków (Shutterstock.com)
dbp33dw

Katowice

Z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach odlatują regularnie samoloty do aż 55 turystycznych destynacji. W tym imponującym zestawieniu są zarówno najpopularniejsze kurorty, takie jak Riwiera Turecka, grecka wyspa Kreta czy bułgarski Słoneczny Brzeg, lecz również mniej oczywiste, a przez to intrygujące opcje, jak Macedonia, Gruzja czy mniejsze greckie wyspy, takie jak Lesbos, Thassos czy Evia.

Warszawa

Na bogatą ofertę lotniczą stolicy składają się połączenia z lotniska Chopina w Warszawie, a także podwarszawskiego Modlina. W efekcie z jednego bądź drugiego portu możemy polecieć na wakacje czarterami do wszystkich turystycznych klasyków, ale również na kierunki egzotyczne, takie jak Wyspy Zielonego Przylądka, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Jordania.

   wakacje.pl

Poznań

Lotniskiem z drugim największym zestawieniem kierunków czarterowych jest Poznań, z sumą 49 wakacyjnych destynacji. Z Wielkopolski dolecieć możemy m.in. na 8 różnych greckich wysp, Riwierę Turecką, Wyspy Kanaryjskie, Sardynię, Sycylię czy najpopularniejsze kurorty egipskie. Z innych kierunków warto wspomnieć o ZEA, Izraelu czy Gruzji.

dbp33dw

Wrocław

Szeroki wachlarz łącznie 42 kierunków wakacyjnych oferuje również lotnisko im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Aż 12 z nich to różne zakątki Hiszpanii, poza tym w ofercie są inne wakacyjne klasyki, takie jak Turcja, Grecja, Egipt, Tunezja czy Bułgaria. Ze stolicy Dolnego Śląska polecimy też bezpośrednio do Włoch, Portugalii, Gruzji, Izraela, Albanii i Chorwacji oraz na Maltę.

Gdańsk, Kraków

W czym wybierać mają również podróżnicy z Krakowa i Gdańska. Spod Wawelu możemy dolecieć bezpośrednio do 30 wakacyjnych destynacji (w tym do egzotycznych ZEA i Jordanii), z kolei Wybrzeże ma swoje połączenie z 24 kurortami.

   wakacje.pl

Mniejsze lotniska

Na najpopularniejsze kierunki obsługiwane przez biura podróży regularnie latają również samoloty z mniejszych portów regionalnych: Rzeszowa, Łodzi, Bydgoszczy, Szczecina, Olsztyna i Zielonej Góry. Spośród nich najwięcej opcji oferuje Rzeszów z 7 regularnymi połączeniami czarterowymi.

Szczegółowe zestawienie wszystkich połączeń zawarte jest w tabeli, przygotowanej przez portal Wakacje.pl. Warto zwrócić na kierunki całoroczne, oznaczone symbolem "12". Dotyczą one kierunków egzotycznych, dużych europejskich metropolii oraz destynacji turystycznych, które dostępne są również w sezonie zimowym (np. Turcja, Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Malta, Cypr).

dbp33dw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tak na lotnisku traktuje się bagaże

dbp33dw

Podziel się opinią

Share

dbp33dw

dbp33dw