Trwa ładowanie...

Słowacja luzuje kolejne obostrzenia. Zaskakujące tempo

Od poniedziałku, 19 kwietnia, na Słowacji zniesiono wiele restrykcji. Otwarto m.in. sklepy, zakłady usługowe, szkoły, hotele i kościoły. Choć minęły tylko 2 dni, w środę, 21 kwietnia, premier Słowacji Eduard Heger poinformował o poluzowaniu kolejnych obostrzeń od przyszłego tygodnia.

Słowacja luzuje obostrzeniaSłowacja luzuje obostrzeniaŹródło: Getty Images
d3kvqyz
d3kvqyz

19 kwietnia na Słowacji do szkół wrócili uczniowie i został zniesiony zakaz rekreacji poza gminą zamieszkania. Do większości sklepów wejście jest możliwe po przedłożeniu negatywnego testu na obecność koronawirusa, zaświadczenia o przebyciu choroby Covid-19 lub o szczepieniu.

Luzowanie obostrzeń objęło wiele branż, w tym turystykę. Rząd nie czeka na efekty zniesienia restrykcji i już zapowiada kolejne ruchy.

Słowacja - od przyszłego tygodnia otwarte siłownie

Szczegółowe zasady sanitarno-higieniczne mają dopiero zostać opublikowane, ale już wiadomo, że od poniedziałku będą mogły działać tarasy i ogródki restauracyjne oraz centra fitness.

Siłownie będą mogły przyjąć maksymalnie sześć osób, przy jednocześnie obowiązującym limicie jednej osoby na 15 m kw.

d3kvqyz

Na tarasach i w ogródkach restauracyjnych i kawiarnianych będą obowiązywać 2-metrowe odstępy między stolikami. Jeżeli taras miałby być zadaszony, to przynajmniej dwie ściany nie mogą być zabudowane lub w pełni zasłonięte.

Słowacja - zasady wjazdu dla Polaków

Polacy nie mają na razie powodów do radości - rząd wciąż nie złagodził zasad wjazdu do kraju. Do 28 kwietnia na Słowacji obowiązuje stan wyjątkowy.

Od 17 lutego 2021 roku obywatele polscy wjeżdżający do Republiki Słowackiej podlegają bezwzględnej kwarantannie w warunkach domowych lub państwowych ośrodkach izolacji na okres 14 dni, po uprzedniej obowiązkowej rejestracji na dedykowanej stronie internetowej: korona.gov.sk/ehranica.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dramatyczny wypadek w górach. Samochód ratowników dachował

d3kvqyz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kvqyz