Trwa ładowanie...

Sprawdzili smartfonowe dane uczestników sylwestra w Zakopanem. Najwięcej było... Warszawiaków

Głównie 30-latkowie i mieszkańcy Warszawy bawili się podczas sylwestra z TVP w Zakopanem. Tak wynika z danych firmy Selectivv Mobile House, która zbadała dane 75 tys. użytkowników smartfonów obecnych podczas imprezy w zimowej stolicy Polski.
Share
"Sylwester marzeń z telewizyjną Dwójką" przyciągnął do Zakopanego tłumy trystów
"Sylwester marzeń z telewizyjną Dwójką" przyciągnął do Zakopanego tłumy trystówŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d26gd82

Firma specjalizująca się w mobile marketingu przebadała dane z telefonów ponad 80 proc. uczestników imprezy i zestawiła je z posiadanymi w bazie informacjami o ich użytkownikach - podaje Gazeta.pl.

Z zestawienia wynika, że podczas imprezy organizowanej przez TVP najwięcej było mieszkańców stolicy - 7621 osób. To o 700 więcej niż gości z Krakowa. 3000 przyjechało z Wrocławia, 1600 z Poznania, a prawie 700 - z Trójmiasta. 6 proc. gości to obcokrajowcy. Mężczyzn było trochę więcej niż kobiet - 56 proc. Jedna trzecia osób na imprezie była przed trzydziestką, a niemal połowa - między 31. a 40. rokiem życia. 17 proc. imprezowiczów miała więcej niż 40 lat.

   Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki

Z danych, które zebrała firma Selectivv Mobile House można się dowiedzieć również, gdzie uczestnicy robią zakupy - 81 proc. badanych w Lidlu lub Biedronce. Gazeta podaje też, że z raportu wynika, iż więcej uczestników sylwestrowej zabawy z TVP spędza wakacje za granicą (19 proc.) niż nad polskim morzem (12 proc.)

d26gd82

Selectivv Mobile House ma w swojej bazie najbogatszy w Polsce zbiór informacji o zachowaniach użytkowników telefonów komórkowych. Dane dotyczą 15 mln osób, czyli prawie wszystkich posiadaczy smartfonów w naszym kraju.

Święta i sylwester w Zakopanem - tak zachowują się niesforni turyści:

d26gd82

Podziel się opinią

Share
d26gd82
d26gd82