Stąd pochodzi Lamine Yamal. Niezwykłe miasteczko

Lamine Yamal - to nazwisko po meczu Hiszpania - Francja odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Skąd pochodzi młody zdobywca bramki, która przyczyniła się do awans Hiszpanów do finału Mistrzostw Europy?

Lamine Yamal jest napastnikiem hiszpańskiego klubu FC Barcelona
Lamine Yamal jest napastnikiem hiszpańskiego klubu FC Barcelona
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
oprac. NGU

W meczu Hiszpania - Francja nie brakowało emocji. Dostarczył je m.in. niespełna 17-letni zdobywca bramki - Lamine Yamal. Wschodząca gwiazda hiszpańskiej reprezentacji pochodzi z uroczego nadmorskiego miasteczka - Mataro, uznawanego za przedmieścia Barcelony. Czym to miejsce może oczarować turystów?

Hiszpańska perełka

Mataro to miasto w regionie Katalonii, nad Morzem Śródziemnym. Przystań jachtowa uważana za najważniejszą w regionie i promenada, biegnące równolegle do piaszczystej plaży to tylko niektóre z atrakcji turystycznych oferowanych przez nadmorskie miasteczko.

Wzdłuż wspomnianej promenady znajduje się wiele sklepów, kawiarni i restauracji, które sprawiają, że miejsce jest centrum rozrywki regionu. Playa del Varador to z kolei najpopularniejszy wybór plażowiczów, którzy wypoczywając w tym miejscu, szukają piaszczystej plaży i krystalicznego morza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowy ulubieniec Polaków? "Bardzo mocno przyciąga przez cały rok"

Co zwiedzić w Mataro?

Oprócz rozrywki i natury, hiszpańskie miasto słynie z bogatej historii. Jego przeszłość sięga czasów starożytnego Rzymu, czego ślady są wciąż widoczne. Stare centrum miasta otoczone jest murami z XVI wieku. W centrum znajduje się prawdziwa perełka gotyku, czyli kościół Santa Maria. Za symbol miasta uznaje się modernistyczny budynek zaprojektowany przez katalońskiego architekta Josepa Puig I Cadafalcha - Casa Coll i Regàs.

Kościół Santa Maria
Kościół Santa Maria© Adobe Stock

Miłośnicy poznawania historii i kultury odwiedzanych miejsc powinni zwiedzić Muzeum Mataro. Oprócz tego warto zobaczyć willę Can Llauder, czyli stanowisko archeologiczne zachowane w wyjątkowo dobrym stanie.

Źródło artykułu:WP Turystyka
w podróżyhiszpaniamiasta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)