Trwa ładowanie...

Świetne wieści dla podróżnych. PKP będzie informować o opóźnieniach

Polskie Koleje Państwowe SA poinformowały w czwartek, że pasażerowie, którzy zakupią bilet przez internet, będą mogli otrzymać maila lub SMSa z informacją o opóźnieniu pociągu większym niż 5 minut lub o trudnościach na trasie.

Share
Świetne wieści dla podróżnych. PKP będzie informować o opóźnieniach
Źródło: Shutterstock.com
d31ixan

Testy nowej usługi rozpoczęły się pod koniec stycznia tego roku. Dostępna jest w internetowym serwisie sprzedaży biletów kolejowych Bilkom. Pasażer, który dokona zakupu w tej aplikacji, otrzyma wiadomość SMS albo maila na podany adres lub numer telefonu.

Jeśli się sprawdzi, to na pewno ułatwi życie wielu pasażerom, którzy często o opóźnieniach dowiadują się dopiero na dworcu, a w ekstremalnych przypadkach na oczekiwaniu spędzają nawet kilka godzin.

"Dzięki takiej usłudze podróżni nie muszą instalować dodatkowych aplikacji, poprzez które przekazywane są informacje o kursowaniu pociągów. Co ważne, poprzez Bilkom można kupować także bilety na połączenia z przesiadkami, obsługiwane przez różnych przewoźników" - czytamy w komunikacie.

Bilkom funkcjonuje zarówno w formie strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. W serwisie można kupić bilety na PKP intercity, SKM w Trójmieście, Polregio, Łódzką Kolej Aglomeracyjną, Kolej Wielkopolską oraz Kolej Małopolską. Można też kupić tzw. Wspólny Bilet na podróż realizowaną przez te koleje.

d31ixan

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nowe trasy, szybsze pociągi. PKP PLK modernizuje linie kolejowe w całej Polsce

d31ixan

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31ixan
d31ixan