Trwa ładowanie...

Święty Mikołaj wyruszył w drogę z prezentami. Można śledzić jego sanie na radarze

W Wigilię Bożego Narodzenia Święty Mikołaj ma ręce pełne roboty. Musi rozwieźć prezenty dla dzieci na całym świecie. Na mapie samolotów Flightradar24 można śledzić jego drogę. O 9 rano sanie Mikołaja zbliżały się do Australii i Nowej Zelandii. Jak myślicie, kiedy doleci do Polski?

Na mapie samolotów Flightradar24 widać sanie Świętego Mikołaja Na mapie samolotów Flightradar24 widać sanie Świętego Mikołaja Źródło: Flightradar24
d1el3pq
d1el3pq

"Transponder Świętego Mikołaja jest włączony, a renifery wyruszają na lot próbny. Miej na oku Mikołaja i jego załogę i śledź ich lot dookoła świata w Wigilię" - czytamy w poście udostępnionym na profilu Flightradar24.com na Facebooku.

Sanie Świętego Mikołaja można śledzić na radarze

Flightradar24.com jest portalem, który zajmuje się dostarczaniem informacji na temat cywilnego ruchu lotniczego. Interaktywna mapa pozwala użytkownikom uzyskać informacje dotyczące aktualnego statusu niemal każdego lotu cywilnego i obserwować ruch lotniczy na całym świecie.

Informacje publikowane na stronie pozwalają dowiedzieć się m.in. jaki typ samolotu obsługuje dany lot, na jakiej wysokości się znajduje, czy z jaką prędkością leci. Od kilku lat w dzień Bożego Narodzenia pośród samolotów na mapie można śledzić także sanie Świętego Mikołaja.

d1el3pq

Sanie Świętego Mikołaja na półkuli południowej

Sanie Świętego Mikołaja poruszają się z prędkością 74 km/h i lecą na wysokości 11,5 tys. m nad ziemią. Ok. godziny 9 rano był w okolicy Queensland w Australii. Jak myślicie, kiedy Święty Mikołaj będzie przelatywał nad Polską?

W poprzednich latach można go było wypatrywać ok. godziny 15:00. No i najważniejsze pytanie - co wam zostawi pod choinką?

Listy do świętego Mikołaja. Jedno dziecko ma wyjątkową prośbę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1el3pq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1el3pq