Trwa ładowanie...

Tajemnicze galaretki. Odkryto je na dnie Morza Karaibskiego

Amerykańska agencja rządowa NOAA zorganizowała trzecią ekspedycję "Voyage to the Ridge 2022". Naukowcy odkryli w jej trakcie niebieskie galaretowate organizmy. Tajemnicze stworzenia zaobserwowano na dnie Morza Karaibskiego niedaleko wyspy Saint Crox.

Naukowcy odkryli na dnie morza nieznany organizmNaukowcy odkryli na dnie morza nieznany organizmŹródło: Adobe Stock, fot: Brent Barnes
d3s1qc7
d3s1qc7

Niezidentyfikowane niebieskie galaretki zostały przez naukowców z amerykańskiej Narodowej Stacji ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA) nazwane "blue goo". Te niezwykłe organizmy zostały zaobserwowane na dnie morza w okolicy wyspy Saint Crox.

Niebieskie galaretki - koralowce, gąbki czy osłonice?

Stworzenia znajdowały się na głębokościach 407 i 611 m pod powierzchnią wody. Udało się je zarejestrować za pomocą zdalnie sterowanego podwodnego pojazdu. Odkrycia dokonano w ramach ekspedycji "Voyage to the Ridge 2022".

Naukowcy nie są zgodni co do pochodzenia niebieskich galaretek. Część z nich twierdzi, że stworzenia są przedstawicielami Alcyonace - rzędu koralowców występujących w oceanach na całym świecie. Należy do nich ok. 500 gatunków zwierząt, które mogą przybierać różne ubarwienie - od żółtego po fioletowy.

d3s1qc7

Nie wiadomo czym dokładnie są niebieskie galaretki

Część naukowców sądzi jednak, że znalezione na dnie Morza Karaibskiego organizmy należą do grupy osłonic. Ich cechą charakterystyczną jest obecność zewnętrznej, organicznej osłonki (tzw. tuniki), która ma różną grubość i konsystencję. Jak dotąd nie udało się ustalić, czym dokładnie są niebieskie galaretki.

Źródło: "TVN Meteo"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jedziemy na wakacje. Na Riwierze Tureckiej

d3s1qc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s1qc7