Trwa ładowanie...
d3gy3bq

Tajemniczy schron w Poznaniu. Nikogo w nim nie było od 53 lat

Podczas budowy linii tramwajowej na Naramowicach odkopano podziemną fortyfikację z 1914 r. Schron został zasypany ponad pół wieku temu, podczas budowy osiedla na Winogradach. Teraz czeka go rozbiórka. Podekscytowani eksploratorzy chcieli jednak najpierw sprawdzić, co kryje schron.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzyizbowy schron mobilizacyjny U15 IVa
Trzyizbowy schron mobilizacyjny U15 IVa (Facebook.com/ Projekt BUF)
d3gy3bq

Niestety, wewnątrz nie ma ani żadnych skarbów, ani cennych pamiątek. Gołe ściany i warstwa ziemi - to jedyne, co ukazało się zarówno archeologom, jak i lokalnym dziennikarzom. W środku znajdują się trzy komory i łączący je korytarz z niewielkimi okienkami.

Po II wojnie światowej schron został opuszczony, a wojsko i miasto wielokrotnie go sobie przekazywały. Do 1967 r. wykorzystywany był jako magazyn, w którym przetrzymywano m.in. ziemniaki. W 1967 r. został zasypany.

d3gy3bq

Schron U15 IVa znajduje się przy ul. Sarmackiej, gdzie niebawem ma powstać nowa linia tramwajowa. Nie ma zatem szans na zachowanie historycznego obiektu. Wejście do środka jest zabronione, gdyż nie ma tam żadnych schodów, a szczelina przy jego wejściu jest niewielka, co znacznie utrudnia wejście. Teren został ogrodzony przez wykonawcę prac.

Źródło: Głos Wielkopolski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Budują zamek w środku pola. Budowla robi ogromne wrażenie

d3gy3bq

Podziel się opinią

Share

d3gy3bq

d3gy3bq
d3gy3bq