Trwa ładowanie...

Tajemniczy schron w Poznaniu. Nikogo w nim nie było od 53 lat

Podczas budowy linii tramwajowej na Naramowicach odkopano podziemną fortyfikację z 1914 r. Schron został zasypany ponad pół wieku temu, podczas budowy osiedla na Winogradach. Teraz czeka go rozbiórka. Podekscytowani eksploratorzy chcieli jednak najpierw sprawdzić, co kryje schron.

Share
Tajemniczy schron w Poznaniu. Nikogo w nim nie było od 53 lat
Źródło: Facebook.com/ Projekt BUF
d2gtmdc

Niestety, wewnątrz nie ma ani żadnych skarbów, ani cennych pamiątek. Gołe ściany i warstwa ziemi - to jedyne, co ukazało się zarówno archeologom, jak i lokalnym dziennikarzom. W środku znajdują się trzy komory i łączący je korytarz z niewielkimi okienkami.

Po II wojnie światowej schron został opuszczony, a wojsko i miasto wielokrotnie go sobie przekazywały. Do 1967 r. wykorzystywany był jako magazyn, w którym przetrzymywano m.in. ziemniaki. W 1967 r. został zasypany.

Schron U15 IVa znajduje się przy ul. Sarmackiej, gdzie niebawem ma powstać nowa linia tramwajowa. Nie ma zatem szans na zachowanie historycznego obiektu. Wejście do środka jest zabronione, gdyż nie ma tam żadnych schodów, a szczelina przy jego wejściu jest niewielka, co znacznie utrudnia wejście. Teren został ogrodzony przez wykonawcę prac.

d2gtmdc

Źródło: Głos Wielkopolski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Budują zamek w środku pola. Budowla robi ogromne wrażenie

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2gtmdc

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gtmdc
d2gtmdc