Trwa ładowanie...
d2wka1t

Tajemniczy stwór na plaży w Wietnamie. "Pewnego dnia wróci i będzie 10 razy większy"

Spacerowicze w południowej części Wietnamu odnaleźli na plaży nietypowe stworzenie. Wygląda jak wodorost, ale porusza mackami. Zanim wyrzucono go z powrotem do morza, nagrano film, który budzi zainteresowanie wśród internautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Tajemnicze znalezisko na plaży w Wietnamie
Tajemnicze znalezisko na plaży w Wietnamie (Youtube.com)
d2wka1t

Do tego niecodziennego spotkania doszło na plaży w prowincji Kiên Giang, w południowym Wietnamie. Tajemniczy gatunek został wyrzucony na brzeg przez fale. Jednym ze spacerowiczów był lokalny przewodnik, który ten nietypowy okaz postanowił zabrać do domu i sfilmować. Na filmie można zauważyć, jak osobnik leżący na zielonym stoliku, porusza mackami w różnych kierunkach. Jedna z osób nawet go dotyka, a zatem ramiona nietypowego stworzenia są pozbawione jadu.

Ostatecznie znalezisko trafiło z powrotem do morza, a mieszkańcy snują domysły, co to za gatunek.

d2wka1t

– To potwór, pewnego dnia wróci i będzie 10 razy większy – uważa jeden z nich.

Jeden z internautów pod nagraniem napisał, że jest to astrophyton muricatum, czyli olbrzymia gwiazda koszyczkowa, która w ciągu dnia zwija się w kulkę wielkości pięści, aby chronić się przed drapieżnikami. W nocy natomiast wspina się na wzniesienia, rozszerza swoje rozgałęzione ramiona w kształt misy, aby w ten sposób móc zdobyć plankton i inne organizmy, którymi się żywi. Zdaniem naukowców, swoimi mackami może pochwycić nawet małe młode ryby czy krewetki.

Najczęściej gatunek ten można spotkać w Atlantyku, na Morzu Karaibskim oraz w Zatoce Meksykańskiej, przeważnie na głębokości do ok. 30 m. Choć zazwyczaj występuje na rafach koralowych, równie często wegetuje na szczycie głazów lub łąk trawy morskiej.

d2wka1t

Zdaniem ekspertów mogą to być jednak wodorosty, które reagują na ruchy powietrza. A wy jak myślicie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kuchnia wietnamska. Odkrywamy smaki Azji

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2wka1t

Podziel się opinią

Share
d2wka1t
d2wka1t