Trwa ładowanie...

Tajwan. Co najmniej 36 osób zginęło w katastrofie kolejowej

Rankiem w piątek, 2 kwietnia w okolicach miasta Hualian w Tajwanie w tunelu wykoleił się pociąg. Tajwańskie ministerstwo transportu poinformowało, że w katastrofie zginęło co najmniej 36 osób. Kilkadziesiąt pasażerów zostało rannych.
Share
Katastrofa pociągu w Tajwanie, 2 kwietnia 2021 r.
Katastrofa pociągu w Tajwanie, 2 kwietnia 2021 r.Źródło: Getty Images, Fot: Walid Berrazeg
d3ehx8j

Lokalne władze poinformowały, że w pociągu składającym się z ośmiu wagonów przebywało ponad 350 pasażerów. Podczas gdy drugi i trzeci wagon zaledwie wypadły z szyn, czwarty i piąty zostały w wyniku katastrofy doszczętnie zniszczone. Część z nich nadal pozostaje zablokowana w tunelu, a ratownicy próbują przedostać się do uwięzionych pasażerów.

Media mówią o ok. 72 osobach nadal uwięzionych w rozbitym pociągu. Jak podaje Centralna Agencja Informacyjna (CNA), hospitalizowano 61 rannych, a na miejscu wypadku przebywa 120 strażaków.

d3ehx8j

Do wypadku na Tajwanie doszło podczas święta Quinming

CNA informuje także, że przyczyną katastrofy było stoczenie się na jadący pociąg źle zaparkowanej maszyny do robót ziemnych. Maszyna, uderzając w pojazd za południowym wyjazdem z tunelu, doprowadziła do uderzenia przez skład w jego ścianę.

Tragiczny wypadek miał miejsce podczas święta Quinming, kiedy Tajwańczycy odwiedzają groby swoich bliskich. W tym czasie wielu z nich podróżuje po kraju i odwiedza swoje rodziny. Pociąg obsługiwał połączenie na jednej z najpopularniejszych turystycznych tras na Tajwanie.

d3ehx8j

Incydent na tajwańskim festiwalu latawców. Rodzice dziecka mogą mówić o szczęściu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ehx8j

Podziel się opinią

Share
d3ehx8j
d3ehx8j