Trwa ładowanie...
dzo3uxz

Tanie linie naciągają klientów? Brytyjski turysta oburzony

"Im wcześniej zarezerwujesz lot, tym tańszy będzie twój bilet" – tak linie lotnicze EasyJet kuszą swoich klientów. Brytyjski turysta przekonał się na własnej skórze, że to nieprawda. Teraz linie się tłumaczą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tanie linie naciągają klientów? Brytyjski turysta oburzony
(Shutterstock.com)
dzo3uxz

Andy Gardner kupił dwa bilety dla swoich córek, które miały lecieć z Gatwick na Kretę za 640 funtów (ok. 3000 zł). Miesiąc później te same bilety kosztowały tylko 366 funtów (ok. 1700 zł).

"Nie mogłem uwierzyć, kiedy zobaczyłem tak ogromną obniżkę cen po miesiącu od zakupu" - powiedział tabloidowi "Mirror" Gardner.

Wybierasz się na urlop? Sprawdź, jak dawać napiwki.

Brytyjskie linie tłumaczą się tzw. ceną dynamiczną, czyli tym, że jest ona uzależniona od zapotrzebowania na dany lot. Przedstawiciel linii twierdzi też, że w tym konkretnym przypadku w ostatniej chwili 10 osób odwołało rezerwacje i zwróciło bilety. To sprawiło, że pojawiła się dodatkowa pula, którą trzeba było sprzedać. Czyli Gardner po prostu miał pecha.

"Do systemu wróciło 10 biletów na ten lot, więc ich cena została automatycznie obniżona" - powiedział rzecznik linii. - Taka praktyka jest normalna w branży lotniczej.

dzo3uxz

Podziel się opinią

Share

dzo3uxz

dzo3uxz