Trwa ładowanie...

Tanzania. Lwy zabiły troje dzieci

Dramatyczne wieści z Tanzanii. Troje dzieci zginęło, a jedno zostało ranne w wyniku ataku lwów na terenie rezerwatu Ngorongoro w północnej części kraju. Ofiary należały do półkoczowniczego plemienia Masajów - poinformowały władze.

W Tanzanii lwy zabiły troje dzieci z plemienia MasajówW Tanzanii lwy zabiły troje dzieci z plemienia MasajówŹródło: Adobe Stock, fot: Eric Schmiedl
d3lummq
d3lummq

Dzieci w wieku od 9 do 11 lat w czwartek, 5 sierpnia, po powrocie ze szkoły wyruszyły na poszukiwanie bydła, które oddaliło się od wioski. Niestety wyprawa skończyła się tragicznie.

Tanzania - 3 dzieci nie żyje po ataku lwów

Według relacji Justina Masejo, szefa policji w mieście Arusza, troje dzieci zginęło, a jedno zostało ranne. Ofiary należały do półkoczowniczego plemienia Masajów, którego tradycja skupia się wokół hodowli krów i kóz. Zwierzęta jedynie na noc są zamykane w centrum wioski, z dala od drapieżników.

Ngorongoro i inne rezerwaty dzikiej przyrody oraz parki narodowe Tanzanii, z których najbardziej znany jest Serengeti, są obszarami w całości chronionymi, ale władze zezwalają Masajom na zamieszkiwanie na tych terenach i hodowlę zwierząt.

Tanzania - to nie pierwszy atak

"Chciałbym nakłonić społeczności koczownicze zamieszkujące obszary chronionej przyrody do podjęcia środków ostrożności przeciwko dzikim zwierzętom, zwłaszcza gdy zlecają swoim dzieciom opiekę nad bydłem. Pomoże to chronić dzieci i ich rodziny" – zaapelował Justin Masejo.

Po jednym z ataków na ludzi 36 lwów zostało przeniesionych z Parku Narodowego Serengeti na obszar bardziej oddalony od siedlisk ludzkich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zaskoczony lampart i małe gnu. Niezwykłe nagranie przewodnika z Tanzanii

d3lummq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lummq