Trwa ładowanie...

Tatry. Jeden z najpopularniejszych szlaków otwarty po remoncie

Czerwony szlak turystyczny na Rysy został ponownie otwarty po remoncie - poinformował Tatrzański Park Narodowy. Był zamknięty od 1 września.

Szlak na Rysy został wyremontowanySzlak na Rysy został wyremontowanyŹródło: Adobe Stock, fot: ©pracowniaimago.pl - stock.adobe.com
d1t5to8
d1t5to8

Czerwony szlak turystyczny na odcinku Czarny Staw pod Rysami - Rysy był remontowany od początku września, wymieniano sztuczne ułatwienia na nowe, poprawiano mocowania łańcuchów i remontowano stopnie skalne. Dla turystów udostępniano go jedynie w weekendy. Jak poinformował Tatrzański Park Narodowy, od 6 października jest całkowicie otwarty.

Rysy to jeden z najczęściej odwiedzanych tatrzańskich szczytów. Wejście od strony polskiej jest dobrze ubezpieczone, ale wymaga dobrego przygotowania turystycznego i kondycyjnego. Od Czarnego Stawu średnie nachylenie szlaku wynosi 30 st. Trasa prowadzi przez miejsca zacienione, co powoduje spadki temperatury oraz duże prawdopodobieństwo zalegania płatów śniegu. Z kolei wejście zimowe wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu i umiejętności posługiwania się nim. Od czasu otwarcia polskiego szlaku na Rysy zginęło na nim ponad 50 osób.

Tatry nadal "w remoncie"

W Tatrach nadal trwają remonty innych szlaków. W rejonie Orlej Perci zamknięte są: szlak czerwony na odcinku Kozia Przełęcz - Kozi Wierch - Przełączka nad Dolinką Buczynową, szlak czarny na odcinku Kozia Dolinka - Żleb Kulczyńskiego - Przełączka nad Dolinką Buczynową oraz szlak żółty na odcinku Dolina Pięciu Stawów - Kozia Przełęcz.

d1t5to8

Co więcej, nadal zamknięty jest szlak czerwony na odcinku Psia Trawka - Rówień Waksmundzka oraz fragment Ścieżki nad Reglami na odcinku: Polana Kalatówki - do skrzyżowania z żółtym szlakiem z Doliny Białego. Przejścia nie ma także szlakiem niebieskim prowadzącym górną częścią Polany Kalatówki na odcinku od schroniska do końca odejścia na Halę Kondratową.

Tatry w weekend. Słonecznie, ale zimno

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, na szlakach jest w wielu miejscach mokro i ślisko. W wyższych partiach Tatr wciąż wieje silny wiatr. Na leśnych odcinkach szlaków gdzieniegdzie występuje błoto.

W nadchodzący weekend w Tatrach ma być słonecznie, ale dość zimno. Powyżej 2 tys. m n.p.m. może być nawet minus 4 st. C.

d1t5to8

Źródło: PAP, TPN

Śmieci utrapieniem w Tatrach. "To się nie mieści w mojej głowie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1t5to8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t5to8