Trwa ładowanie...
dp139tn

Trąby wodne na Bałtyku. Niezwykłe zjawisko uchwycone na zdjęciu

Niedaleko Karlskrony miało miejsce niecodzienne zjawisko pogodowe. Nad bałtyckim wybrzeżem pojawiły się aż trzy trąby wodne. Zdjęcie obiegło cały świat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trąby wodne powstają w wyniku formowania chmurzastego wiru w kształcie leja, który występuje nad powierzchnią wody
Trąby wodne powstają w wyniku formowania chmurzastego wiru w kształcie leja, który występuje nad powierzchnią wody (twitter.com, Fot: WEATHER/ METEO WORLD)
dp139tn

W pobliżu Karlskrony, popularnego wśród turystów miasta na południu Szwecji, ulokowanego w regionie Blekinge, uwieczniono na zdjęciu nie jedną, ale aż trzy trąby wodne.

Komentarze użytkowników mówią same za siebie: "wyglądają jak z filmu sci-fiction", "czyżby zbliżał się koniec świata?", "już jedna trąba wodna zrobiłaby na mnie wrażenie. Dostałam gęsiej skórki" lub "anomalie pogodowe zdarzają się coraz częściej. Smutny widok".

Trąby wodne

Wodne tornada są raczej rzadkim zjawiskiem meteorologicznym. Trudno je spotkać, a jeszcze większym wyzwaniem jest je sfilmować. Powstają w wyniku formowania chmurzastego wiru w kształcie leja, który występuje nad powierzchnią wody. Trąby wodne są w dużym stopniu przezroczyste, a w początkowych fazach można je rozpoznać dzięki śladowi, jaki pozostawiają na powierzchni wody.

dp139tn

Trąba wodna jest na szczęście o wiele słabsza od lądowego tornada i z reguły rozprasza się w momencie, kiedy dochodzi do lądu. Na wodzie bywa jednak równie niebezpieczna, co ta "tradycyjna".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tam, gdzie spotykają się tornada

dp139tn

Podziel się opinią

Share

dp139tn

dp139tn