Trwa ładowanie...

Trąby wodne na Bałtyku. Niezwykłe zjawisko uchwycone na zdjęciu

Niedaleko Karlskrony miało miejsce niecodzienne zjawisko pogodowe. Nad bałtyckim wybrzeżem pojawiły się aż trzy trąby wodne. Zdjęcie obiegło cały świat.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Trąby wodne powstają w wyniku formowania chmurzastego wiru w kształcie leja, który występuje nad powierzchnią wody
Trąby wodne powstają w wyniku formowania chmurzastego wiru w kształcie leja, który występuje nad powierzchnią wodyŹródło: twitter.com, Fot: WEATHER/ METEO WORLD
d2j61sa

W pobliżu Karlskrony, popularnego wśród turystów miasta na południu Szwecji, ulokowanego w regionie Blekinge, uwieczniono na zdjęciu nie jedną, ale aż trzy trąby wodne.

Komentarze użytkowników mówią same za siebie: "wyglądają jak z filmu sci-fiction", "czyżby zbliżał się koniec świata?", "już jedna trąba wodna zrobiłaby na mnie wrażenie. Dostałam gęsiej skórki" lub "anomalie pogodowe zdarzają się coraz częściej. Smutny widok".

Trąby wodne

Wodne tornada są raczej rzadkim zjawiskiem meteorologicznym. Trudno je spotkać, a jeszcze większym wyzwaniem jest je sfilmować. Powstają w wyniku formowania chmurzastego wiru w kształcie leja, który występuje nad powierzchnią wody. Trąby wodne są w dużym stopniu przezroczyste, a w początkowych fazach można je rozpoznać dzięki śladowi, jaki pozostawiają na powierzchni wody.

d2j61sa

Trąba wodna jest na szczęście o wiele słabsza od lądowego tornada i z reguły rozprasza się w momencie, kiedy dochodzi do lądu. Na wodzie bywa jednak równie niebezpieczna, co ta "tradycyjna".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tam, gdzie spotykają się tornada

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2j61sa

Podziel się opinią

Share
d2j61sa
d2j61sa