Trwa ładowanie...

Turyści koczowali kilkanaście godzin na lotnisku. Smutny koniec urlopu

Turcja okazała się dość pechowa dla sporej grupy turystów z Polski. Ponad 200 osób przez kilkanaście godzin koczowało na lotnisku po tym, jak samolot zepsuł się podczas startu, a godzinę wylotu wielokrotnie zmieniano. Maszyna wystartowała dopiero chwilę po północy 11 października.

Share
Turcja okazała się pechowa. Turyści koczowali na lotnisku
Turcja okazała się pechowa. Turyści koczowali na lotniskuŹródło: Adobe Stock, fot: ©Ninel - stock.adobe.com
d2wp7dm

Grupa turystów, która spędzała wakacje w Turcji, 10 października utknęła na lotnisku w Antalyi. Byli to klienci biura podróży Coral Travel podróżujący liniami lotniczymi Enter Air.

Turcja okazała się pechowa

Planowo ich samolot do Warszawy miał odlecieć o godz. 10:45. Jednak podczas startu maszyny doszło do jej awarii. Z tego względu turyści musieli czekać na rozwiązanie problemu, jednak z pewnością nie spodziewali się, że wszystko potrwa aż tak długo.

d2wp7dm

Klienci próbowali skontaktować się z biurem podróży, jednak było to dość utrudnione, gdyż była niedziela. Godzinę wylotu kilka razy zmieniono, a ponad 200 osób oczekiwało siedząc na lotniskowych krzesłach lub podłodze - w sumie kilkanaście godzin.

Samolot do Polski odleciał po godz. 2 w nocy - dowiedział się portal polsatnews.pl od jednej z turystek. Lot z Turcji trwa ok. trzech godzin, więc turyści wylądowali w Warszawie nad ranem.

Problemy turystów nawet po sezonie

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnich dniach. W zeszłym tygodniu turyści z Polski mieli podobne problemy na greckiej wyspie Zakynthos. Do Katowic mieli odlecieć o godz. 12, ale samolot linii Blue Panorama, który miał ich zabrać, w ogóle nie przyleciał.

d2wp7dm

"Na początku zostaliśmy poinformowani przez rezydenta o godzinnym opóźnieniu lotu. Była to nieprawda, ponieważ po przejściu przez bramki okazało się, że opóźnienie to wynosi 150 minut. Pani stwierdziła, że odprawa musi odbyć się planowo" - mówiła w rozmowie z polsatnews.pl jedna z turystek.

W efekcie grupa wylądowała w Katowicach dopiero o godz. 23. Podczas oczekiwania na lotnisku mogli skorzystać z voucherów wartości 15 euro (ok. 70 zł), które przekazało im biuro podróży.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wp7dm

Podziel się opinią

Share
d2wp7dm
d2wp7dm