Qaqwqwrqw

Turyści oszukani przez taksówkarza. "Nie wszyscy Filipińczycy tacy są"

Austriaccy podróżnicy, prowadzący kanał na portalu YouTube, donieśli o tym, że taksówkarz z lotniska w Manili próbował ich oszukać. Wideo, które nagrali, szybko rozeszło się po sieci. Pazernego kierowcę aresztowano, a nauczkę dostała cała firma przewozowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowca miał zawieźć parę z lotniska do hotelu
Kierowca miał zawieźć parę z lotniska do hotelu (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Mike i Nelly, będący stałymi gośćmi na Filipinach, odmówili kierowcy dodatkowej zapłaty za przewóz bagażu. Wyjaśnili mu, że w Manili nie są pierwszy raz i są świadomi tego, że taka opłata nie jest konieczna.

Po tym jak blogerzy odmówili zapłaty, ten zatrzymał się na pustej drodze i kazał im wysiąść. Para odmówiła wyjścia z pojazdu, więc taksówkarz zabrał ich na "przejażdżkę" okrężną drogą. Nie chciał również włączyć taksometru. Na wideo widać, jak turyści usiłują dojść do porozumienia z kierowcą, ale ten nie był skory do ugody. Mike twierdzi także, że kierowca próbował go uderzyć, gdy zorientował się, że całe zajście jest przez niego dokumentowane.

Qaqwqwrqw

Incydent ten został zgłoszony przez turystów władzom lotniska. Dyrektor generalny Ed Monreal zaangażował się w sprawę i poprosił o zidentyfikowanie kierowcy. Nieuczciwy taksówkarz szybko został wytropiony, następnie przewieziono go do biura wywiadowczego lotniska.

Tam czekał na niego dyrektor generalny, który nakazał mu zrzeczenie się prawa jazdy. Następnie, ku przestrodze cała sieć białych taksówek Davis została usunięta ze wszystkich terminali międzynarodowego lotniska Manila Ninoy Aquino.

Qaqwqwrqw

Puentą tego zajścia mimo wszystko miał być wniosek, że nie wszyscy filipińscy taksówkarze są oszustami. Zdaniem Mike'a i Nelly, mieszkańcy tego kraju są jednymi z najmilszych na świecie. Swego czasu głośno było o kierowcy, który dobrowolnie zwrócił kwotę 3 tys. dol. (ok. 11 tys. zł), którą roztargniony pasażer pozostawił w taksówce.

Na pazernych naciągaczy trzeba jednak uważać. Nie tylko na Filipinach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Manewry USA i Filipin. Pokaz siły przed Pekinem

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw