Trwa ładowanie...
d17wiqc

Turysta w Wenecji zaatakował gondoliera. Wszystko z powodu selfie

Nie każdy może być gondolierem. To zawód prestiżowy, a wyprodukowanie samej łodzi nie należy do prostych i tanich zadań. Nic więc dziwnego, że weneccy wioślarze pilnują swoich gondoli przed turystami, którzy wchodzą do łódek bez wiedzy właściciela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna najpierw dostał kilkakrotnie "z główki", a później otrzymał cios pięścią w szczękę
Mężczyzna najpierw dostał kilkakrotnie "z główki", a później otrzymał cios pięścią w szczękę (Facebook.com, Fot: Dixe el Duse)
d17wiqc

Do takiej właśnie sytuacji doszło w tym tygodniu przy moście zwanym Ponte dei Baretèri. Jak podaje lokalna gazeta La Nuova Venezia, czteroosobowa rodzina turystów z Ameryki Południowej weszła na gondolę, aby zrobić sobie selfie.

Wydaje się, że zrobienie zdjęcia nie jest przestępstwem, ale rodzina weszła na łódkę bez zgody gondoliera. Co zrozumiałe w takiej sytuacji, wioślarz wyprosił turystów z gondoli, lecz mężczyzna, będący głową rodziny, zapewne uznał to za osobistą zniewagę.

d17wiqc

Między nim a wenecjaninem doszło do sprzeczki, w trakcie której Latynos najpierw uderzył gondoliera kilkakrotnie "z główki", a potem wymierzył mu cios pięścią w szczękę. Kłótnię dokładnie widać na nagraniu zrobionym z drugiej strony kanału.

Wenecja już od dłuższego czasu wprowadza liczne zakazy wobec turystów. Aby walczyć z nadmiarem zagranicznych gości, władze miasta ograniczyły liczbę osób odwiedzających plac św. Marka.

d17wiqc

Wprowadzono także rozporządzenie zakazujące siadania na ziemi i schodach w centrum miasta, a ostatnio zdecydowano także o zakazie palenia papierosów w ścisłym centrum.

Źródło: New York Post

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najpiękniejsze zakątki Włoch

d17wiqc

Podziel się opinią

Share
d17wiqc
d17wiqc