Utrudnienia dla turystów. Park narodowy apeluje
Słowiński Park Narodowy każdego oczaruje swoim niepowtarzalnym klimatem, a spacery po jego szlakach z pewnością będą miłą formą spędzenia wolnego czasu. W mediach społecznościowych poinformowano o utrudnieniach, jakie właśnie pojawiły się na jednej z jego ścieżek.
Chociaż Słowiński Park Narodowy znany jest głównie dzięki ruchomym wydmom, to należy pamiętać, że ma on znacznie więcej do zaoferowania. Mowa o bagnach, torfowiskach, łąkach, lasach oraz wielu ciekawych i malowniczych ścieżkach przyrodniczych.
Apel parku narodowego
Jedna z takich ścieżek znajduje się obok wsi Kluki, której zawdzięcza swoją nazwę - "Klucki Las". Szlak ma ok. pięciu kilometrów i prowadzi przez rozległe torfowiska, szuwary oraz 200-letni drzewostan bukowo-dębowy. Na trasie jest aż sześć przystanków z tablicami informacyjnymi oraz 12-metrowa wieża widokowa, z której widać jezioro Łebsko i Wydmę Łącką.
Turyści chcący wybrać się na ścieżkę "Klucki Las" mogą się zdziwić, bowiem na kładkę powalił się dąb, przez co spacery czy przejażdżki rowerowe będą utrudnione, ale na szczęście nie trzeba z nich całkowicie rezygnować.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ceny na europejskiej wyspie. "To jest drażliwy temat"
"Kładka nie została zniszczona, a wyłamane drzewo można swobodnie obejść" - napisano w mediach społecznościowych na profilu Słowiańskiego Parku Narodowego. Przy okazji przypomniano o aktualnej sytuacji. "Trasa ścieżki udostępniona jest tylko do przystanku IV włącznie, czyli do wieży widokowej. Na pozostałych odcinkach tj. w Obszarze Ochrony Ścisłej "Klukowe Buki" jest wiele obumarłych drzew i ich części stanowiących zagrożenie dla zwiedzających ścieżkę" - czytamy.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Lubiana ścieżka przyrodnicza
Cały szlak jest dobrze oznaczony, a na trasie znajdują się tablice, informujące o przebiegu, przystankach, obszarach chronionych, praktycznych poradach, związanych z poruszaniem się, itp. Na owym terenie, jak to w parkach narodowych, obowiązują liczne zakazy. "Trasa jest często podmokła, dlatego zdarza się, że jej część jest wyłączana z użytkowania. Przed wyruszeniem zaleca się użyć środki chroniące przed kleszczami" - czytamy na oficjalnej stronie parku narodowego.
Źródło: Słowiański Park Narodowy