W europejskich miastach powstaną krystaliczne laguny. Otoczą je piaszczyste plaże
Crystal Lagoons, firma, która stworzyła technologię budowy krystalicznych lagun bez ograniczeń wielkościowo-lokalizacyjnych, kontynuuje podbój Europy. Poszerza swoją działalność o kolejne kraje, gdzie w dużych miastach będzie można się cieszyć... plażami oraz atrakcjami typowymi dla nadmorskich kurortów.
Crystal Lagoons zdobyła światową renomę dzięki San Alfonso del Mar w Chile i tamtejszej krystalicznie czystej lagunie, która została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa na świecie.
Laguny w europejskich miastach
Teraz firma kontynuuje podbijanie dużych miast Europy. Po zapowiedziach o wprowadzeniu swojej oferty do Pragi, Warszawy, Bukaresztu i Budapesztu firma chce urzeczywistnić koncepcję życia na plaży w Rzymie, Mediolanie, Tuluzie, Sewilli oraz dwóch kolejnych miastach w Rumunii.
Obecnie na całym świecie działa 71 obiektów, ale jedynie trzy w Europie - Santa Rosalía, Alcazaba Lagoon i Central District Lagoon City.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Egzotyczny raj. "Budżet musi być dość obfity"
W projektach chodzi o ideę błogiego życia na plaży w zasięgu kilku kroków od domu. Pośrodku planowanych kompleksów znajdą się duże krystaliczne laguny, idealne do pływania i uprawiania sportów wodnych. Otaczać je będą plaże z białego piasku, z których będzie można korzystać za opłatą za wstęp.
Czytaj także: Zimowy hit Polaków ma problem. Brakuje... alkoholu
Kompleksy będą położone w otoczeniu osiedli mieszkaniowych, hoteli, sklepów, restauracji i innej luksusowej infrastruktury handlowo-rozrywkowej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Public Access Lagoons™ The New Meeting Point of the 21st Century (SAU)
- Umożliwiamy stworzenie plaży w dowolnym miejscu na świecie w sposób zrównoważony – podkreśla Jean Pierre Juanchich, dyrektor Crystal Lagoons ds. działalności globalnej.
Crystal Lagoons - co to za firma?
Crystal Lagoons to firma wielonarodowa z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która stworzyła technologię budowy krystalicznych lagun bez ograniczeń wielkościowo-lokalizacyjnych przy bardzo niskich kosztach eksploatacji i utrzymania. Realizuje ponad 1000 inwestycji na całym świecie na różnych etapach rozwoju i negocjacji.
Firma posiada ponad 3 tys. patentów w 160 państwach, a jej zrównoważone obiekty zużywają do 100 razy mniej środków chemicznych i tylko 2 proc. energii zużywanej przez tradycyjne baseny.
Laguna o powierzchni 1 ha ma zużywać 33 razy mniej wody niż pole golfowe i 40 proc. mniej wody niż park tej samej wielkości.
Źródło: PAP/Crystal Lagoons