Trwa ładowanie...

W kolejce do kasy stali już od 5 rano. Nowa atrakcja w Polsce przyciągnęła tłumy

Prawdziwe tłumy przybyły na otwarcie nowego polskiego aquaparku. Kolejki ustawiały się już od 5 rano. Mowa o Fabryce Wody, która powstała w Szczecinie. Budowa trwała ponad cztery lata i pochłonęła 375,5 mln zł.

1 czerwca obiekt odwiedziły tłumy1 czerwca obiekt odwiedziły tłumyŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d3ik2vb
d3ik2vb

Ponad 2300 osób odwiedziło nową atrakcję w Szczecinie pierwszego dnia działania. Fabryka Wody ma 17 basenów, 11 zjeżdżalni, 16 saun i edukatorium. Obiekt mieści się w miejscu dawnego kąpieliska Gotynka, które zostało zamknięte w 2000 r. Na wodną atrakcję w mieście czekano więc prawie ćwierć wieku!

- Kontynuujemy tradycje tego miejsca, ale w tej nowoczesnej formie. I, co jest ważne, nie tylko z rekreacją, ale z czymś absolutnie wyjątkowym, z edukatorium, gdzie będziemy uczyli o wodzie, o jej roli w naszym życiu, o tym, jak ją szanować, jak ją mądrze wykorzystywać. Myślę, że będzie to atrakcja nie tylko dla szczecinian i nie tylko dla dzieci – mówił prezydent miasta Piotr Krzystek, który podczas otwarcia witał pierwszych gości.

Atrakcja za setki milionów zł

Ta gigantyczna inwestycja kosztowała 375,5 mln zł, z czego 25,8 mln zł poszło na wyposażenie edukatorium.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Różnice kulturowe mogą zaskakiwać. "Wietnamczycy traktują picie alkoholu jak konkurencję"

- Szczecinianie długo czekali na ten piękny obiekt. Trudno znaleźć lepszą datę otwarcia niż 1 czerwca - Dzień Dziecka – mówił Piotr Krzystek.

d3ik2vb

1 czerwca pod kasami ludzie ustawiali się już po godz. 5 rano, a ok. 8.30 na bilety czekało już kilkaset osób. Otwarcie zaplanowano na godz. 9 - o tej porze obiekt wypełniły tłumy. Na chwilę nawet przerwano wpuszczanie kolejnych, by nie tworzyć zatoru. Przez cały dzień przez teren aquaparku przewinęło się ponad 2300 osób.

Jak przypominają władze miasta, nowe centrum wodnej rekreacji ma się samo finansować. Z budżetu Szczecina spłacany ma być tylko kredyt, który zaciągnięto na inwestycję. Liczą, że obiekt w sezonie będzie odwiedzać dziennie ok. 3000 osób. - Plan jest taki, żeby z wpływów pokryć koszty. Jeśli frekwencja dopisze, to na pewno tak będzie - powiedział PAP Konrad Stępień, prezes miejskiej spółki Fabryka Wody, która zbudowała i zarządza obiektem. - Prognozujemy, że koszty pokrywające się z przychodami to będzie kwota między 80 a 90 milionów zł rocznie.

Źródło: Marcin Bielecki, PAP
W Fabryce wody jest aż 17 basenów

Nowy aquapark w Polsce

Fabryka Wody podzielona jest na kilka stref. Aquapark zajmuje 14 niecek basenowych wewnętrznych, w tym baseny rekreacyjne z masażerami i leżankami oraz basen sportowy. Na terenie kompleksu są też dwie jaskinie wodne, wodny plac zabaw, cztery wanny spa, sześć zjeżdżalni wewnętrznych, gra interaktywna oraz pokoje zagadek.

d3ik2vb

W sezonie letnim otwarta będzie zawsze strefa basenów zewnętrznych, gdzie dostępne będą dwa baseny, plac zabaw oraz zjeżdżalnie.

Ale to nie wszystko. Aquaparki nie istnieją już bez saunariów i ta jest w tym przypadku. W nowym obiekcie znajduje się aż 16 saun. Są też pokoje masażu, tężnia solankowa, baseny schładzające i grota lodowa. W strefie sportu znajduje się m.in. ścianka wspinaczkowa i kręgielnia. Między budynkami zaprojektowano mały amfiteatr, który zimą będzie przekształcony w lodowisko.

Edukatorium to miejsce multimedialne, w którym dzieci będą mogły odkrywać tajemnice fizyki, matematyki, biologii, chemii i geografii. Podzielone jest na sześć bloków tematycznych: kosmos, klimat, ocean, człowiek, cywilizacja wody i hydroinżynieria. Motywem przewodnim każdego z nich jest woda.

d3ik2vb

W tzw. windzie animacyjnej można wybrać się... w kosmos, a w specjalnym tunelu zobaczyć głębię oceanu.

W edukatirium dzieci dowiedzą się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat wody PAP
W edukatirium dzieci dowiedzą się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat wodyŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki

Fabryka Wody - cennik

Aquapark jest czynny codziennie od godz. 9 do 22. Ceny biletów wstępu są zróżnicowane, w zależności od wieku gościa oraz czasu, który zamierzamy w nim spędzić i aktywności, którą wybierzemy. Bilet normalny do aquaparku kosztuje 60 zł (2 godz.), 85 zł (cały dzień), a ulgowy 50 zł (2 godz.) i 70 zł (cały dzień). Wstęp do edukatorium na cały dzień to koszt 37 i 29 zł.

Źródło: PAP/Fabryka Wody

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ik2vb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ik2vb