Trwa ładowanie...

W Warszawie zacumował katamaran!

Do 10 grudnia mieszkańcy Warszawy mogą obejrzeć pod szklanym patio Apartamentowca Cosmopolitan katamaran Volvo Roca. To morski bolid, na którym wiosną 2017 roku, wielokrotni mistrzowie świata w żeglarstwie Przemysław i Piotr Tarnaccy, dokonają próby bicia rekordu prędkości Polski w żegludze

Share
W Warszawie zacumował katamaran!
Źródło: Materiały prasowe
d2wov91

Katamaran klasy Phantom International wykonany jest z materiałów wykorzystywanych w przemyśle kosmicznym (Carbon, Kevlar, Spectra). Jego specjalna konstrukcja umożliwia mu lot na hydro-skrzydłach nad wodą z prędkością dochodzącą do 80km/h. 10-metrowy maszt, 5-metrowe pływaki, przy wadze zaledwie 155 kg, dają wyobrażenie o tym z jak bardzo ekstremalną łodzią mamy do czynienia. To jedyna tego typu jednostka w Polsce. Do jej opanowania konieczne są duże umiejętności i doświadczenie żeglarskie. Cieszy nas możliwość pokazania go szerszej publiczności, która na co dzień nie ma możliwości uczestniczenia w zawodach żeglarskich. Na tych kilka, wyjątkowych dni Cosmopolitan staje się mariną naszego katamaranu, do której mogą zawitać całe rodziny z dziećmi – mówi Przemysław Tarnacki.

Wyczynowy jacht Volvo Roca to zapowiedź i symbol wydarzenia Cosmopolitan Yachting Night, które odbędzie się 30 listopada na 42 piętrze Apartamentowca Cosmopolitan. – *Warszawa *to miasto tętniące życiem kulturalnym, nowoczesne i kosmopolityczne. W stolicy odbywają się najważniejsze premiery i uroczystości. Umiejscowiony w samym jej sercu budynek Cosmopolitan, nie bez przyczyny został wybrany na miejsce tych niezwykłych wydarzeń o tematyce żeglarskiej, w końcu nic tak nie łączy kontynentów jak jachting - mówi Karolina Kaim, Prezes Zarządu Tacit Investment.

d2wov91

Podziel się opinią

Share
d2wov91
d2wov91