Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Bułgaria otworzyła granice

Od 1 czerwca Polacy mogą podróżować do Bułgarii bez konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny. Zasady wjazdowe do Bułgarii są dość proste. Część naszych rodaków już miało okazję spędzić wakacje w tym kraju w ostatnich tygodniach.

Bułgaria, Słoneczny BrzegBułgaria, Słoneczny BrzegŹródło: Getty Images, Adél Békefi
d21zjbx
d21zjbx

Bułgaria jako jedna z pierwszych otworzyła swoje granice dla turystów z Unii Europejskiej, w tym z Polski. Po wjeździe na terytorium tego kraju nie obowiązuje nas kwarantanna, nie musimy jej przechodzić również po powrocie do Polski. Obywatele części krajów europejskich z najtrudniejszą sytuacją epidemiczną oraz obywatele spoza Unii Europejskiej nie mają tego przywileju.

Zasady bezpieczeństwa w Bułgarii

Po przekroczeniu granicy Polacy nie muszą mieć okazywać testów na obecność koronawirusa. W celach zachowania bezpieczeństwa obowiązuje jednak noszenie maseczek w miejscach publicznych, w tym na lotnisku (i w samolocie) czy w sklepach.

Nowością jest też obowiązek wypełnienia kwestionariusza, w którym jako turyści deklarujemy, jaki jest nasz stan zdrowia, a także że będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenie Bułgarii i jesteśmy świadomi ryzyka związanego z zachorowaniem na Covid-19. Podajemy również swoje dane osobowe.

Część plaż, hoteli i obiektów gastronomicznych w Bułgarii działa od początku czerwca, ale pełne otwarcie wyznaczone jest na 1 lipca. W miejscach publicznych obowiązuje zachowanie dystansu społecznego – co najmniej 1,5 metra od drugiej osoby, a przy stoliku w restauracji mogą siedzieć 4 osoby lub jedna rodzina. Obsługa kelnerska zobowiązana jest do noszenia maseczek.

All inclusive w czasach zarazy. Tak to wygląda w hotelach

Bezpieczeństwo w hotelach

Hotelarze zobowiązani są do przestrzegania zasady bezpieczeństwa, w tym zadbanie o zachowanie odległości i regularną dezynfekcję miejsc wspólnych. Rekomenduje się również podawanie posiłków do stolika, ewentualnie bufet za specjalnym oddzieleniem pleksą lub szybą.

d21zjbx

Pierwsi turyści z Polski już wrócili z wakacji w bułgarskim Słonecznym Brzegu.

- Klienci przyznali, że obsługa bardzo dbała o bezpieczeństwo, była pełna dezynfekcja i nie spotkali nikogo z obsługi bez maseczki. Bufet został zamieniony na dania serwowane, ale przy pełnej swobodzie wyboru. Możemy wybierać tyle posiłków i napojów z listy, na ile mamy ochotę. Taka nowa odsłona all inclusive, którą moi rozmówcy bardzo sobie chwalili – mówi Klaudyna Fudala, rzeczniczka Wakacje.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d21zjbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21zjbx