Wakacje 2020. Dubaj gotowy do ponownego uruchomienia turystyki
Największa metropolia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęła przygotowania do wznowienia działalności w sektorze turystyki i hotelarstwa. Władze Dubaju przekonują, że dzięki opracowanym przez ekspertów zasadom bezpieczeństwa, goście nie będą musieli obawiać się o swoje zdrowie.
Dubaj, jedna z najpopularniejszych wśród turystów metropolii świata, znana jest ze spektakularnych atrakcji czy ogromnej liczby drapaczy chmur. Jednak w ostatnim czasie – podobnie jak wiele miast na świecie – zmaga się z epidemią koronawirusa.
Przedstawiciele branży turystycznej w Dubaju przez ostatnie tygodnie opracowywali plan działania w kwestii ponownego przyjęcia urlopowiczów. Jak zapewniają, emirat posiada drobiazgowy plan, który ma zapewnić, że wakacje w słynnej metropolii będą bezpieczne.
Koronawirus w Dubaju - wyśrubowane zasady
Ostatnie dwa miesiące pokazały, że włodarze miasta potrafili zapanować nad epidemią, jednak było to konsekwencją wprowadzenia szeregu działań, mających na celu uchronić mieszkańców przed zarażeniem COVID-19.
W nocy funkcjonowała godzina policyjna, podczas której miasto było dezynfekowane. Codziennie, między godziną 20 a 6, pracownicy odkażali miejsca publiczne. Nie tylko w Dubaju, ale także w innych emiratach. Akcja "zostań w domu" była mocno nagłaśniania, co przynosiło pozytywne efekty.
Dubaj czeka na turystów
Nic dziwnego, że Dubaj, które żyje głównie z turystyki (w 2019 r. odwiedziło go 16,7 mln osób, które wydały 31 mld dol.), tak bardzo czeka na powrót gości. Puste są centra handlowe, parki rozrywki i setki innych atrakcji, które stworzono z myślą o przyjezdnych. Kryzys przeżywa branża hotelarska, która jest w przypadku tego miasta bardzo rozbudowana i wciąż się rozwija w zawrotnym tempie - tylko w 2019 r. oddano do użytku 7,2 tys. nowych pokoi hotelowych.
Ogromnym ciosem dla lokalnych władz było przesunięcie gigantycznej imprezy Expo 2020, którą przesunięto na październik 2021 r. Szacowano, że wydarzenie przyciągnie ok. 25 mln osób i - według raportu Index Hotel Markets Report – wygeneruje zyski w wysokości 44 mld dol.
.
"Zdrowie jest najważniejsze"
Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai Tourism, podkreśla w rozmowie z mediami, że zdrowie mieszkańców i turystów jest dla rządu najwyższym priorytetem. Dlatego jego departament pracuje z wieloma instytucjami nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Mają one sprawić, że emirat stanie się "bezpieczną oazą" i będzie podawany jako przykład miejsca na świecie, które potrafi sobie świetnie radzić nawet w czasie epidemii.
Paul Griffiths, dyrektor generalny portu lotniczego w Dubaju, zapewnia, że zarządzane przez niego lotnisko jest już gotowe powitać ponownie gości. Pozostaje tylko czekać, aż przewoźnicy zaczną wznawiać połączenia. Linie Emirates rozpoczęły loty pasażerskie między Dubajem a dziewięcioma miastami 21 maja. Mowa o Londynie, Frankfurcie, Paryżu, Mediolanie, Madrycie, Chicago, Toronto, Sydney i Melbourne.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl