Trwa ładowanie...
d3bchcd

Wakacje 2020. "Polski Dubaj" przyciąga tłumy turystów

Jeśli wciąż jeszcze nie wiecie, gdzie spędzić wakacje w Polsce, to podpowiadamy, że jest w kraju miejsce nazywane "polskim Dubajem". Chodzi o sztuczną plażę w Jarosławcu, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Miejsca starczy dla każdego, bo plaża ma aż 5 ha powierzchni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plaża w Jarosławcu cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów
Plaża w Jarosławcu cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów (123RF)
d3bchcd

Sztucznie utworzona plaża w Jarosławcu sięga tak wielkich rozmiarów, że zyskała miano "polskiego Dubaju". Jest to największa sztuczna plaża w Europie. W okolicach Jarosławca na próżno szukać ośrodków przemysłowych czy ujść większych rzek, co przekłada się na jedno z najczystszych kąpielisk w Polsce. Jeszcze w marcu 2018 r. zajmowała powierzchnię 3 ha. Powiększono ją jednak o kolejne 2,5 ha. Inwestycja kosztowała 170 mln zł.

Jarosławiec - klify, bursztyn i malownicze domki

d3bchcd

Będąc w Jarosławcu można wybrać się na spacer po uroczych klifach, które rozciągają się na długości 3 km. Najwyższe z nich osiągają długość nawet 45 m. Stanowią naturalne punkty widokowe, z których zrobicie idealne zdjęcia morza. Na plaży, szczególnie po sztormach można znaleźć sporo bursztynu.

Największą atrakcją Jarosławca jest jednak latarnia morska, której światło osiąga widoczność nawet 24 mil morskich. Jest to jedna z 9 latarni na polskim wybrzeżu.

Jarosławiec znajduje się w województwie zachodniopomorskim i żyje głównie z turystyki. Znajdziemy w nim hotele, kurorty, restauracje oraz malownicze domki turystyczne. Nie brauje też atrakcji. Na miejscu jest aquapark i Muzeum Bursztynu.

d3bchcd

Polskie gwiazdy na wakacjach. Wolały nie ryzykować

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bchcd

Podziel się opinią

Share

d3bchcd

d3bchcd