Trwa ładowanie...
d1uo8ip

Wakacje 2020. Minister rolnictwa zachęca do spędzenia urlopu na polskiej wsi

W nadchodzących miesiącach większość naszych rodaków stawia na urlop w Polsce. Nic dziwnego – z powodu pandemii koronawirusa wiele osób musiało zapomnieć o wczasach za granicą. Gdzie najlepiej spędzić letni wypoczynek? Według ministra rolnictwa na polskiej wsi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef resortu rolnictwa zapewnia, że pobyt na wsi będzie bezpieczniejszą opcją niż wakacje za granicą
Szef resortu rolnictwa zapewnia, że pobyt na wsi będzie bezpieczniejszą opcją niż wakacje za granicą (Getty Images)
d1uo8ip

Coraz więcej państw podaje daty otwarcia granic dla turystów, a linie lotnicze ogłaszają wznowienie lotów. Jednak jest już pewne, że zdecydowana większość Polaków nadchodzący sezon letni spędzi w naszym kraju. I choć zainteresowanie urlopem nad Bałtykiem, na Mazurach czy w Tatrach jest spore, wciąż jest duża grupa osób, która nie ma pomysłu, gdzie pojechać w lipcu, sierpniu czy we wrześniu.

Wakacje 2020 poza miastem. "Polska wieś to skarb, który jest tuż obok"

Tych, którzy nie mogą się zdecydować, jak wykorzystać urlop, Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, zachęca do skorzystania z oferty gospodarstw agroturystycznych. Sielska atmosfera, wspaniałe krajobrazy, czyste powietrze i swojskie jadło – to główne atuty tego typu wczasów.

Minister przekonuje, że gospodarstwa agroturystyczne "dają możliwość wypoczynku całym rodzinom, bez ścisku, tłoku – od Bałtyku po Tatry i od Odry po Bug". To nie tylko kontakt z naturą, ale też z tradycją i kulturą, w tym z naszym dziedzictwem kulinarnym. W takich miejscach zjemy nasze ulubione potrawy, skosztujemy naturalnych produktów, pochodzących z okolicznych gospodarstw.

Bony turystyczne 1000 plus – będzie je można wykorzystać na urlop na wsi

Szef resortu rolnictwa zapewnia, że pobyt na wsi będzie bezpieczniejszą opcją niż wakacje w mieście, a tym bardziej za granicą. Polityk przypomina też, że warto planować urlop w naszym kraju ze względu na bony turystyczne o wartości 1000 zł. Skorzysta z nich w tym roku nawet 7 mln Polaków.

d1uo8ip

"Wybór oferty agroturystycznej to przejaw solidarności. To wykorzystanie rządowego wsparcia z korzyścią dla nas, a jednocześnie dla rolników. To budowa nowych więzi społecznych i zrozumienia wzajemnych zależności. To wreszcie przejaw współczesnego patriotyzmu, patriotyzmu konsumenckiego" - mówi Jan Krzysztof Ardanowski.

"Od każdego z nas zależy czy kryzys, spowodowany pandemią, będzie miał mniej lub bardziej odczuwalne skutki" – dodaje polityk.

Źródło: WP, gov.pl

d1uo8ip

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły

d1uo8ip

Podziel się opinią

Share
d1uo8ip
d1uo8ip