Trwa ładowanie...
d4alry5

Wakacje 2020. Włosi zaostrzają przepisy. 400 euro za brak maseczki

Planujecie podróż do Włoch? Pamiętajcie, że obowiązują tam bardziej rygorystyczne przepisy sanitarne niż w Polsce. Rząd Italii zaostrzył obostrzenia z powodu ponownego wzrostu przypadków zakażeń na koronawirusa i lekceważenia zasad – głównie przez młodych ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzym, Włochy
Rzym, Włochy (Getty Images)
d4alry5

400 euro. Tyle wynosi kara za załamanie nakazu dotyczącego noszenia maseczek. Zarówno mieszkańcy Włoch, jak i turyści mają obowiązek zakładania ich między godziną 18:00 a 6:00 we wszystkich miejscach na otwartej przestrzeni, w których utrudnione jest zachowywanie dystansu społecznego. Mowa m.in. o placach, ulicach, promenadach czy miejsc w rejonach barów.

To nie koniec obostrzeń, które wprowadził rząd tego kraju w sierpniu. Rada Ministrów podjęła również decyzję, że do odwołania mają zostać zamknięte kluby i sale taneczne, co oczywiście wywołało wściekłość właścicieli lokali. Zapowiedzieli, że zaskarżą decyzję i będą domagać się uchylenia sprawy przez sąd administracyjny. Osoby, do których należą kluby, uważają, że nie są odpowiedzialni za zakażenia w miejscach, w których organizowane są imprezy.

Włochy Getty Images
Włochy (Getty Images)

Włochy - rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem

d4alry5

Ponowne surowe podejście rządu do kwestii obostrzeń jest wynikiem coraz większej liczby osób zarażonych na koronawirusa. Władze Italii uważają, że za taki stan rzeczy ponoszą odpowiedzialność właśnie m.in. właściciele klubów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że inspektorzy oraz siły porządkowe będą przeprowadzać niezapowiedziane i szczegółowe kontrole dotyczące przestrzegania obostrzeń. Jeśli załapią kogoś bez maseczki w zatłoczonym miejscu i w godzinach wieczornych, nie będą się patyczkować. Olbrzymich kar muszą się również spodziewać osoby organizujące nielegalne imprezy.

Źródło: TVN24

d4alry5

Spacyfikowali pijanego pasażera bez maski. Nagranie z samolotu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4alry5

Podziel się opinią

Share
d4alry5
d4alry5