Trwa ładowanie...
dzg4yj0

Wakacje 2020. Wznowienie połączeń lotniczych z Polski do Wielkiej Brytanii

1 lipca oficjalnie zostanie wznowiony regularny ruch lotniczy między Polską a Wielką Brytanią. Jednak pierwsze samoloty z pasażerami na pokładzie odleciały do Londynu Luton już 28 czerwca. "Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy
Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy (Getty Images)
dzg4yj0

W niedzielę, 28 czerwca, po długiej przerwie wystartował z Gdańska do Londynu Luton samolot z pasażerami. Lot odbył się maszyną należącą do linii lotniczej Wizz Air. I choć połączenia do miast na Wyspach Brytyjskich miały zostać wznowione 1 lipca, węgierski przewoźnik przekazał, że mógł zabrać podróżnych już w czerwcu.

Wielka Brytania – wznowienie lotów z Polski

dzg4yj0

Okazuje się, że Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał aktualny komunikat NOTAM, który dopuszcza loty z i do Wielkiej Brytanii, pod warunkiem, że na pokładzie maszyn lecących do Polski znajdują się wyłącznie polscy obywatele. Choć są też wyjątki.

Do Polski mają także prawo przylecieć m.in.: małżonkowie i dzieci obywateli Polski, osoby posiadające kartę stałego pobytu w Polsce, osoby posiadające kartę Polaka, obcokrajowcy pracujący na terenie Polski czy uczniowie i studenci pobierający naukę w naszym kraju. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z wytycznymi protokołów zdrowotnych, po przylocie do Wielkiej Brytanii, Polaków obowiązuje okres 14-dniowej kwarantanny.

Koronawirus a podróż samolotem

dzg4yj0

Pasażerowie przed wejściem na pokład samolotu muszą pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce - jest to obowiązek załogi oraz podróżnych. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów antywirusowych, a także przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy.

Jak informuje węgierski przewoźnik, załoga rozdaje pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład; magazyny pokładowe zostały usunięte z kieszeni foteli. Pasażerowie są proszeni, w miarę możliwości, o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi władz lokalnych oraz wykupować dodatkowe usługi online, aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku.

Źródło: Port lotniczy Katowice Pyrzowice, Wizz Air

dzg4yj0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

CPK. "Budowa nowego lotniska to dobry pomysł, ale nie tak jak chce rząd"

dzg4yj0

Podziel się opinią

Share
dzg4yj0
dzg4yj0