Trwa ładowanie...

Wakacje 2021. Chorwacja bez testów dla Polaków. Świetna wiadomość przed sezonem

Polacy czekali na tę informację. Chorwacja, ukochany kraj na wakacje, który co roku jest na celowniku wielu rodaków, zniósł obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa przy wjeździe. Stało się tak dzięki temu, że od 17 czerwca cały obszar Polski znajduje się na tzw. zielonej liście Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Chorwacja zniosła testy dla PolakówChorwacja zniosła testy dla PolakówŹródło: Getty Images
d3f0ng8
d3f0ng8

Wszyscy turyści, przyjeżdżający bezpośrednio z krajów lub regionów Unii Europejskiej, które obecnie znajdują się na tzw. zielonej liście Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), mogą wjechać na terytorium Republiki Chorwacji na takich samych warunkach jak przed pandemią.

Chorwacja - zmiana zasad wjazdu

Oznacza to, że nie muszą przedstawiać negatywnego testu PCR na SARS-CoV-2 ani nie podlegają kwarantannie, jeśli nie wykazują oznak choroby i nie mieli bliskiego kontaktu z osobą chorą.

Cały obszar Polski znajduje się na zielonej liście ECDC od 17 czerwca. Jest ona na bieżąco aktualizowana, więc przed podróżą do Chorwacji należy sprawdzić aktualną wersji listy, a także przepisy obowiązujące przy wjeździe na terytorium Republiki Chorwacji.

Wjazd do Chorwacji - konieczna weryfikacja przed wyjazdem

Może się zdarzyć, że któreś z polskich województw nie będzie oznaczone na liście kolorem zielonym.

d3f0ng8

Wtedy na granicy Republiki Chorwacji należy przedstawić urzędowe zaświadczenie o zameldowaniu (lub dane wpisane w dowodzie osobistym) w zielonej strefie.

Zaświadczenie powinno być wydane w języku angielskim, bądź przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język angielski.

Źródło: Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wakacje 2021. Jakie kierunki wybierają Polacy?

d3f0ng8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f0ng8